کسب و کار پردرآمد با الاغ شیری


به گفته بذرافکن :« الاغ دارای خواص و مزایایی است که از آن بی اطلاع ایم».با توجه به قیمت بالای شیر الاغ و صادرات شیر الاغ به کشور های اروپایی می توان به سود بالایی دست یافت.


بذرافکن با مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی، مدیر دامداری پرورش گاو شیری خودش است. او می گوید: چین، از مهم‌ترین مراکز اقتصاد الاغ در جهان است اما ما میتونیم با رونق این کسب و کار با کیفیت مطلوب و قیمت پایین، هم بازار داخل را در دست بگیریم و هم به کشوری چون چین صادر کنیم.

جواد بذر افکن کارمند بخش دولتی شهرستان خرامه استان فارس که از سال 97 با سامانه میدون آشنا شده است، این روز ها مشغول به کاری ناآشنا و شاید خنده دار برای ما است. او با مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی، مدیر دامداری پرورش گاو شیری خودش است.

به گفته بذرافکن:« الاغ دارای خواص و مزیت هایی است که از آن بی اطلاع ایم». شرکت کننده مسابقه میدون اذعان داشت: شیر آنتی باکتریال الاغ که ترکیبی نزدیک به شیر انسان دارد، برای سلامت بدن بسیار مفید و حتی فراورده آن که امروزه با فرمول های خاص تهیه می شود گران و پرخاصیت است. بذرافکن در ادامه بیان کرد: از ترکیبات این حیوان برای صنایع بهداشتی و آرایشی نیز استفاده می شود مثلا صابون الاغ. او گفت: « حتی از فضولات و دور ریزآن نیز، استفاده دارویی کرده ایم. به این صورت که داروی عنبرنسارا با اسم عناس به کمک تحقیقات علمی دکتر جوهرچی در دانشگاه شهید بهشتی آماده شد اما متاسفانه برای ثبت در وزارتخانه به مشکل خوردیم».

شرکت کننده مسابقه میدون خاطر نشان کرد: چین، از مهم‌ترین مراکز اقتصاد الاغ در جهان است اما ما میتونیم با رونق این کسب و کار با کیفیت مطلوب و قیمت پایین هم بازار داخل را در دست بگیریم و هم به کشوری چون چین صادر کنیم. در پایان، جوان 38 ساله پرورش دهنده الاغ های شیری برای تبدیل دامداری به مجتمع صنعتی، ایجاد اشتغالزایی، تبلیغات و خرید تجهیزات و... در خواست800 میلیون تومن تسهیلات کرد.

در بخش دوره های آموزشی سامانه میدون دوره آموزشی پرورش الاغ با هدف تولید شیر قرار گرفته است که آموزش های اولیه در راه اندازی این کسب کار پردرآمد پرورش الاغ ارائه شده است.

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

احمد قلی نژاد

شنبه 9 آذر 1398

سلام و عرض ادب جناب با توجه به اینکه شیر الاغ قیمت بالایی دارد. ما 3تا گاو داریم که در امد خانواده از راه بدست میاد، اگر گاو رو بفروشیم و الاغ بخریم حد اقل روزی 20 کیلو میتونیم تولید کنیم. خب این اولشه در اینده با گذشت زمان این مقدار افزایش پیدا میکنه، هیچ منبع رسمی تری از سامانه میدون پیدا نکردم برای پرسش درباره این سوال، برای بازار فروش شیر الاغ چه کاری باید انجام بدم؟

ثبت نظر جدید

logo-samandehi