جلوگیری از ورود مکمل غذایی با سویق


سالانه 100میلیون دلار مکمل غذایی وارد کشور می شود اما متاسفانه محصول توصیه شده خودمان که دارای فیبر، کلسیم، اسید فولیک و استخوان سازی بالا است را از یاد برده ایم.


سالانه میلیون ها دلار مکمل غذایی وارد کشور می شود اما متاسفانه محصول توصیه شده خودمان یعنی سویق را که دارای فیبر، کلسیم، اسید فولیک و استخوان سازی بالا است را از یاد برده ایم.

محمد هنری بجستانی و محمد رضا عسکرزاده که شریک کاری هستند با شعار «غذای سالم، منتظر سالم» پا به مسابقه تلویزیونی میدون گذاشته اند.

آن ها محصولی کاملا طبیعی با نام سویق که ریشه در روایات دارد را تولید و به صورت صنعتی وارد بازار کرده اند.

 عسکر زاده می گوید: سالانه 100میلیون دلار مکمل غذایی وارد کشور می شود اما متاسفانه محصول توصیه شده خودمان که دارای فیبر، کلسیم، اسید فولیک و استخوان سازی بالا است را از یاد برده ایم.

تولید کنندگان سویق که پیشینه پخش مواد غذایی سالم را دارند، این روزها تولید کننده ی محصولی هستند که پس از مدت ها تحقیق، پژوهش، آزمون و خطا به ثمر نشسته است تا در بازار عرضه گردد.

سویق، خوراکی تازه یا عجیب و غریبی نیست. سویق، آرد تفت داده است؛ بعضی سویق را با قاووت و قُوَّتو اشتباه می‌گیرند. ولی سویق با آن‌ها فرق دارد. یکی از تفاوت‌های سویق با قاووت و قوتو در این است که قاووت اکثراً تفت‌ داده نمی‌شود. البته خواص ویژه خودشان را دارند اما نباید با سویق اشتباهشان گرفت. همچنین در قاووت از شیرین‌کننده و طعم‌دهند‌ه (مثل قند و شکر و هل) استفاده می‌کنند در حالی که سویق مواد اضافی ندارد.

 از دانه‌های مختلف غلات، حبوبات و هسته میوه‌ها، سویق متنوعی تهیه می‌شود. مانند سویق گندم، سویق جو، سویق برنج، سویق نخود، سویق عدس، سویق سنجد، و ... . گاهی سویق‌ را با هم ترکیب می‌کنند: مثل سویق گندم و جو. سویق گندم، سویق جو، سویق گندم و جو (مخلوط به نسبت مساوی) و سویق کامل (ترکیبی از سویق‌های جو، گندم، عدس و سنجد) که جزء مهم‌ترین سویق‌ها هستند. سویق‌ به طور عمده برای تقویت بدن استفاده می‌شوند. به عنوان مثال برای کودکان در سن رشد، می‌شود از سویق استفاده کرد. همچنین برای وزن‌گیری جنین در سه‌ماهه پایانی بارداری،‌ مصرف سویق می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

فراموش نشود که برخی از سویق‌ها اساساً دارو هستند نه غذا. یعنی آن‌ها را نباید همیشه خورد و به صورت عادت غذایی در آورد.

پست های مرتبط

نظرات (6)

avatar

محمد ستاری

ﺳﻪشنبه 22 بهمن 1398

سلام . آقا ما ازین سویق ک تو میدون معرفی شد و برا خراسان بود میخاییم. لرستان هستیم چطور میتونیم تهیه کنیم.?

avatar

شنبه 7 دی 1398

سلام چطور میشه سویق سالم تهیه کرد یا چه برندی بخریم

avatar

ﺳﻪشنبه 3 دی 1398

سلام چطور میتونم سویق اصل رو تو مشهد تهیه کنم ، ممنون میشم راهنمای کنید

avatar

نازنین ستاری

شنبه 23 آذر 1398

سلام چطور میتونیم این سویق رو تهیه کنیم تو زنجان هم جایی هست برای تیهش

avatar

محمد حسین

پنجشنبه 21 آذر 1398

لطفا ادرس بدهید ازکجا میشود تهیه کرد

avatar

مجتبی

شنبه 9 آذر 1398

سلام . چطور میشه محصول این عزیزان رو خریداری کرد لطفا راهنمایی کنید

ثبت نظر جدید

logo-samandehi