افتتاح 2 اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان بوانات استان فارس


به مناسبت دهه‌ی فجر، دو اقامتگاه بومگردی در شهرستان بوانات در شمال استان فارس به بهره‌برداری رسید .دو اقامتگاه بوم‌گردی با اعتباری بالغ بر 700 میلیون تومان و اشتغالزایی 12 نفر در 2 روستا از توابع شهرستان بوانات به بهره‌برداری رسید .
مسئول اداره‌ی میراث فرهنگی شهرستان بوانات گفت: اقامتگاه‌ بوم‌گردی پیتا مزرعه آبغوز روستای فخرآباد، در دامنه کوه زیبای آبغوز و درمجاورت با جاذبه های طبیعی و آب چشمه با پوشش گیاهی بسیار مناسب قرار گرفته است .
حسین پوراسد با اشاره به چشم‌انداز زیبای این اقامتگاه، گفت: مساحت این مجموعه حدود 10 هکتار و زیربنای آن 200 مترمربع با اشتغال 6 نفر و با سرمایه گذاری حدود 400 میلیون تومان احداث شد .
این مقام مسئول گفت: از کل مبلغ صرف شده برای اجرای این مجموعه، 100 میلیون تومان تسهیلات صندوق کارآفرینی امید است .
وی افزود: اقامتگاه بوم‌گردی آژند روستای جعفرآباد سفلی فخرآباد نیز با الگوی معماری بومی و سنتی منطقه و در مجاورت جاذبه‌های طبیعی و گردشگری نظیرتفرجگاه تاج کرمانی، رودخانه اعظم و چشمه‌های فصلی ، انواع باغات میوه ارگانیک، بافت روستایی منسجم و مرزکویر و کوهستان با مساحتی حدود 1000 مترمربع و زیربنای 200 مترمربع، سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی و... با سرمایه گذاری حدود 320 میلیون تومان احداث شده است .
پوراسد گفت: این مجموعه زمینه‌ی اشتغال 6 نفر را به صورت مستقیم به وجود آورده و بهره بردار برای توسعه زیربنای مجموعه به متراژ 200 مترمربع دیگر در دو طبقه اقدام کرده است .
منطقه‌ی فارس، تاکنون 5 اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان بوانات مجوزهای اولیه و پروانه بهره‌برداری را دریافت کرده و پرونده 5 متقاضی دیگر در حال طی روند اداری جهت صدور مجوزهای قانونی است.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi