بازار پررونق کسب و کار شمع سازی


کسب و کار شمع سازی از مشاغل خانگی پر درآمد است که امروزه به علت خواص دارویی و خواص زینتی و زیبایی شمع بازار مصرفی بالا و پررونقی دارد.


به گزارش«میدون»؛ بازار مصرف شمع در ایران روزانه 5 میلیارد تومان است که حدود 734 تن می شود. برای تامین نیاز شمع ایران، از ده کشور شمع وارد  می شود که عمده ی آن ها از چین تامین می شوند. مواد اولیه شمع سازی، پارافین است که ایران منابع سرشاری از پارافین را داراست. شمع کالایی است که در کل جهان از قدیم الیام به کار می رفته، می رود و خواهد رفت. اوایل  از شمع برای روشنی استفاده می شود اما  امروزه برای کارهایی تزئینی و حتی از خواص درمانی آن ها استفاده می شود. کسب و کار شمع سازی، کسب و کاری است که در مقیاس کوچک هم بازدهی بالایی دارد و به همین دلیل به بخش مشاغل خانگی اضافه شده است. این کار به مجوز خاصی نیاز ندارد و میتوانید با گذراندن« دوره های آموزشی »این  کسب و کار را شروع کنید. برخی نکاتی که باید برای راه اند ازی کسب وکار شمع سازی به آن توجه کنید:

سرمایه اولیه و سود این کار چه قدر است؟
برای شروع این کسب و کار 2میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز دارید که صرف خرید مواد اولیه و ملزومات خواهد شد. این کسب و کار را میتوان با تولید 2600 شمع در ماه با 2 نفر نیروی انسانی شروع کرد که ماهانه 2.5 تا 3 میلیون تومان برای شما درآمد خواهد داشت. این شمع ها از بازار مصرفی خوبی برخوردار هستند و کالای تولیدی شما در صورت داشتن کیفیت مناسب از بازار پرتقاضایی بهره مند خواهند شد.

شمع سازی

مواد اولیه برای شمع سازی:

برای راه اندازی کسب و کار شمع سازی به مواد اولیه نظیره: رنگ شمع، فیتیله ، قالب پلی کربنات و پارافین نیاز دارید و دستگاه های متفرقه مثل چوب برای نگه داشت فیتیله و یا دما سنج برای دما دهی دقیق به پارافین که داشتن آن ها کار تولید را راحتتر می کند.

مواد اولیه را از کجا تامین کنیم؟

مهم ترین ماده  برای شمع سازی، پارافین  است. یکی از مواردی که به محبوبیت این کسب وکار می افزاید، میزان پارافین موجود در ایران است که در حال حاضر ایران ازذخایر بالای پارافین بر خوردارد است. قیمت پارافین جامد  در ایران  12500 به اجزای هرکیلوگرم بوده که میتوانید  از  طریق سایت های فروشگاهی و یا فروشگاه های مواد شیمیایی آن را تامین کنید. در بخش« شبکه همکاران » سامانه «میدون» مجموعه از شرکت ها و پخش کنندگان مواد اولیه و ملزومات دیگر برای رفع نیاز های شما جمع شدند تا تمام مواد اولیه شما از مرغوب ترین مواد تامین کنند.

آیا میتوانیم شمع های تولیدی را صادر کنیم؟

شمع در ایران مصرف خیلی زیادی دارد به صورتی که روزانه 5 میلیارد شمع سوزانده می شود و کارآفرینان این حوزه سعی به تولید و فروش در داخل دارند ولی این شمع ها از بازار مصرفی خوبی در خارج از کشور برخوردار هستند. شمع هایی ایرانی اغلب به کشور های ترکمنستان و ارمنستان صادر می شودند.

ریسک پایین

این کسب و کار از ریسک پایینی برخورداراست  چون مواد اولیه آن به راحتی تامین می شود، بازار مصرفی خوبی دارد، در مقیاس کوچک قابل انجام است و خطر هایی مثل بیماری و یا آب و هوای اقلیمی، کار و سرمایه شما را تهدید نمی کند.

مجوز های لازم:

کسب وکار شمع سازی به دلیل نوظهور بودن هیچ سازمان، اتحادیه و نهادی مربوط  ندارد. برای دریافت مجوز های لازم بعد از گذراندن دوره های آموزشی میتوانید از طریق سازمان صنایع و بخش صنایع کوچک، مجوز های لازم را دریافت کنید. سامانه«میدون»، برای شما دوره ی آموزشی جامع کامل شمع سازی آماده کرده است که با گذارندن آن و کامل کردن دانش خود در زمینه کسب وکار شمع سازی مجوز های لازم را دریافت کنید.

نتیجه گیری:

برای شروع این کسب وکار به 2 میلیون تومان سرمایه اولیه  نیاز دارید که میزان سود شما ماهانه در مقیاس تولید 2600 شمع در ماه 2.5 تا 3 میلیون تومان خواهد بود. اصلی ترین ماده برای ساخت شمع، پارافین است که ایران میزان قابل توجهی پارافین دارد ومیزان ریسک این کسب و کار پایین  بوده که به محبوبیت آن می افزاید.

در صورت نیاز به راهنمایی در راه اندازی کسب و کار شمع سازی میتوانید از طریق بخش« کلینیک مشاوره» سامانه «میدون»، میتوانید با مشاوران متخصص و کارآفرینان موفق این حوزه مشورت و راهنمایی بگیرید.

 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi