کاشت فلفل دلمه با سود رنگی رنگی


فلفل دلمه ، سبزی خوش مزه و با خاصیت دارویی که در غذاهای ایرانی به عنوان مواد اولیه شناخته می شود. بازار مصرفی کسب و کار کاشت فلفل دلمه ای بسیار بالا است.


به گزارش«میدون»؛ فلفل دلمه، جز سبزی های خوش مزه و بسیار مفید است که در ایران، از محبوبیت خاصی برخوردار است. فلفل دلمه ها از لحاظ رنگ به چهار دسته قرمز، نازنجی، زرد و سبز تقسیم می شوند. این تغیر رنگ به دلیل خاصیت های خاصی است. پیگمان های تغیر رنگ در فلفل دلمه ها، باعث تغیر رنگ و شیرین تر شدن فلفل دلمه می شوند. این سبزی اغلب در کنار غذا بسیار استفاده می شود ولی در بعضی از غذاهای ایرانی حکم مواد اولیه را داراست . فلفل دلمه در ایران بازار خوبی دارد و این امر باعث می شود که نگرانی های هر کارآفرینی از بین برود.

سرمایه اولیه و سود باور نکردنی

در مقیاس کشت یک هکتاری دریک دوره 8 ماهه، شما به 20 کارگر،100 تن کود حیوانی، 15 نوار آب و 300 کیلو کود حیوانی نیاز دارید که با توجه به قیمت حدودی روز، 400 میلیون تومان سرمایه اولیه به همراه خواهد داشت. میزان سود کسب و کارکاشت فلفل دلمه باور نکردنی است. در هر متر مکعب نزدیک به 10 کیلوگرم فلفل دلمه برداشت میکنید که با در نظر گرفتن هزینه ها برای شما حدود 700 میلیون تومان سود به همراه خواهد داشت و این نشان از سوددهی سریع این کسب وکار دارد.

آب وهوای مناسب برای کاشت فلفل دلمه

آب و هوای سازگار با اقلیم فلفل دلمه، آب و هوای گرم و مرطوب است. آب وهوای استان های هرمزگان، بوشهر، خوزستان و جنوب سیستان بلوچستان برای کاشت فلفل دلمه مناسب هستند. بهترین نوع کشت برای فلفل دلمه، کشت گلخانه است. با وجود فناوری گلخانه ای تمام شهر های ایران زیر ساخت و آب هوای مناسب برای کاشت فلفل دلمه را دارا هستند. کشت گلخانه به دلیل رسیدگی راحت تر، ریسک پایین ترو بالا رفتن کییفت محصول، توجیه اقتصادی دارد.

ریسک

ریسک کسب وکسب وکار های مربوط به صنایع کشاورزی همیشه متوسط است و کاشت فلفل دلمه از این قاعده مستثنی نیست. در کشاورزی همیشه امکان از بین رفتن محصول، آفت زدن به محصولات و خراب شدن محصولات  به دلیل نوسانات آب و هوایی وجود دارد پس باید هوشیار باشید. کسب وکارکاشت فلفل دلمه رنگی ریسک متوسط دارد ولی این ریسک با مشورت و گذراندن دوره های آموزشی کاهش می یابد و سود شما را چند برابر خواهد کرد.  

متنوع کار کنید

فلفل دلمه هایی که در ایران اغلب مصرف میشوند به رنگ سبز هستند ولی رنگ های دیگر فلفل دلمه هم،  خاصیت و فروش خوبی دارد. بهتر است محل کشت و خود را به چند قسمت تقسیم کرده و درهر قسمت  یکی از فلفل دلمه ها را کشت کنید تا سود چند برابری به دست آورید.

به مشتری احترام  بزارید 

اکثر باغداران و کشاورزان محصولات خود را به صورت فله ای سر زمین به فروش می رسانند. این کار باعث می شود که سود شما کاهش چشم گیری کند. شما می توانید با احترام به مشتری های خود و بسته بندی زیبا محصولات و از رساندن مستقیم آن ها به مشتری ها سود چند برابری به دست بیاورید.

نتیجه گیری

کسب و کار کاشت فلفل دلمه نیاز به 400 میلیون تومان سرمایه اولیه دارد که در کشت اول 700 میلیون تومان سود همراه خواهد داشت. آب هوای مناسب برای کشت، گرم ومعتدل است که استان های نواحی مرکزی و جنوبی برای کشت مناسب هستند اما کشت گلخانه توجیه  اقتصادی  بهتری دارد، ریسک این کسب وکار متوسط است و به 20نیروی کاری در مقیاس یه هکتار نیاز دارید. 

 برای کسانی که تمایل به راه اندازی این کسب و کارکاشت فلفل دلمه دارند، «دوره های آموزشی »درسامانه « میدون »،ارائه شده است تا شما را با با ملزومات و شرایط و امکانات لازم برای کاشت فلفل دلمه و احداث گلخانه آشنا سازیم و برای پاسخ گویی به تمامی سوالات شما کارآفرینان موفق و مشاوران متخصص بخش« کلینیک مشاوره »هم درکنار شما هستند.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi