5 نکته مهم در کسب و کار تولید زغال فشرده


زغال فشرده بهترین و مناسب ترین جایگزین برای زغال های طبیعی هستند چون هم توجیه اقتصادی دارند و برای طبیعت و سلامتی انسان ها مضر نیستند.


به گزارش«میدون»،یکی از پرمصرف ترین سوخت های جهان، زغال است  ولی آلودگی هوا و آلودگی محیطی را  به همراه دارد. زغال ها اگر در مجاورت اکسیژن آتش بگیرند دود فراوانی  تولید می کنند ولی اگر اکسیژن از آن ها حذف شود بدون هیچ دودی می سوزند. این امر  باعث شده تا از زغال در کارخانه هایی که کوره های بزرگ دارند، استفاده شود.  از زغال های  فشرده به عنوان محصول جایگزین زغال های طبیعی یاد میشود.

زغال فشرده برعکس زغال های طبیعی از چوب درخت به وجود نمی آید و همین امر باعث می شود که درختان کمتری قطع بشود. زغال های طبیعی به خاطر ترکیبات طبیعی که دارند میزان قابل توجهی دود از خود تولید می کنند ولی زغال های فشرده به دلیل دارا بودن ترکیبات صنعتی دود کمتری تولید می کند. با توجه به این که کسب و کار تولید زغال فشرده یک کسب و کار جدید و نو است، راه  برای کارآفرینان تازه کار به این حوزه باز است. استان های فارس ،البرز و خراسان رضوی از استان های فعال در خط تولید زغال فشرده می باشند.

1-سرمایه اولیه
سرمایه اولیه برای تولید 17 تن در ماه، 140 میلیون تومان است. سود این کسب و کار ماهانه حدود47 میلیون تومان است که با احتساب هزینه های جاری طی 4 ماه تمام سرمایه اولیه شما بازگردانی میشود.

2-مواد اولیه

یکی از مهم ترین نکاتی که باعث بهبود کیفیت تولید می شود، مرغوبیت مواد اولیه است.برای تولید زغال فشرده به ترکیب چند مواد صنعتی  و ملزومات دیگر نیاز دارید . یکی از مهم ترین مواد که در ترکیبات به شدت استفاده می شود، چسب است. چسب به دلیل ارزان بودن محبوبیت زیادی بین کارآفرینان از حوزه پیدا کرده است.

3-چسب ممنوع

چسب یکی از مهم ترین مواد اولیه تولید زغال فشرده است اما چسب بعد سوختن مواد خطرناکی از خود خارج می کند که برای انسان و محیط زیست خطر های جبران ناپذیری تولید میکند. از چسب به عنوان مواد اولیه ارزان برای تولید نام برده می شود ولی نباید برای به دست آوردن سود بیشتر، کالایی تولید کنیم که برای طبیعت و سلامتی انسان‌ها مضر باشد.

4-صادرات

زغال فشرده بازار مصرفی داخلی پرتقاضایی دارد ولی در هیج کسب و کاری نباید از صادرات چشم پوشی کنید. عراق،ترکیه، عمان، امارات، کویت و افغانستان مهم ترین بازار های مصرفی خارجی زغال های فشرده ایرانی هستند. اگر برای صادرات محصولات خود به مشکلی بر خوردید یا نیازمند مشورت با متخصصان یا کارآفرینان موفق بودید، در کلینیک مشاوره «میدون»، مجموعه از متخصصان و کارآفرینان این حوزه آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند.

5-دانش کافی

کسب وکار تولید زغال فشرده جزء کسب و کار های جدید و نو است که برای شروع به دانش کامل نیاز دارید. مواد اولیه زغال فشرده از ترکیب چند مواد صنعتی به وجود می آید که باید مقدار و نحوه ی ترکیب آن ها را با یک دیگر به صورت کامل بشناسید تا کالا مرغوب تولید کنید. در سامانه «میدون»، دوره های آموزشی برای کسب و کار تولید زغال فشرده به صورت کامل و همراه با طرح توجیهی راه اندازی کسب وکار در اختیار کارآفرینان این حوزه قرار می گیرد تا درصد به وجود آمدن مشکلات را به حداقل برساند.

جمع بندی نهایی

کسب و کار تولید زغال فشرده نیازمند 140 میلیون تومان سرمایه هستید که با سود 47 میلیون تومانی در مقیاس 17تن در ماه، با احتساب هزینه های تولید طی 4 ماه سرمایه اولیه خود را بازگردانی کنید. ریسک این کسب و کار پایین است و بازار مصرفی پرتقاضایی دارد.

 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi