پرورش مرغ بومی با چند سودآوری


پرورش مرغ بومی با سرمایه کم و درآمد بالا در جهت خودکفایی به خانواده‌ها از لحاظ تأمین گوشت و تخم‌مرغ و همین‌طور به عنوان شغل دوم کمک می کند.


به گزارش«میدون» ،سالانه بیش از 2 میلیون تن گوشت مرغ در ایران تولید می شود به طوری که سرانه مصرف گوشت مرغ در سبد غذایی خانوارهای ایرانی از متوسط جهانی بالاتر بوده و براساس آمار سرانه مصرف مرغ در کشور 29 کیلوگرم و در بخش تخم مرغ نیز دارای سرانه 11 کیلوگرمی هستیم.

 به همت و تلاش «میدون»، جامع ترین سامانه راه اندازی کسب و کار های کوچک و کارآفرینی، شماری از فرصت های شغلی و کسب و کار های پردرآمد از شبکه های مختلف سیما به مردم معرفی می شود. یکی از این کسب و کارها با سودآوری بالا، پرورش مرغ بومی است.

مقاومت بالا نژاد مرغ بومی در بین طیور در مقابل بیماری‌ها، گرما و سرما ، تلفات پایین وارزش غذایی بالا، و سازگاری به شرایط غذایی هر منطقه ،پرورش مرغ بومی را به یه موقعیت کاری خوب و اقتصادی تبدیل کرده است.

 در پرورش مرغ بومی شما از چند محصول تولید شده سود خواهید برد:

  • تخم مرغ محلی یا ارگانیک در همه فصل از سال مشتریان خاص خود را دارد و قیمت آنها هم تقریبا دو برابر تخم مرغ های ماشینی می باشد.
  • تکثیر جوجه با اضافه کردن یک بخش جدید به زمین یا خرید یک دستگاه جوجه کشی.
  •  فروش مرغ زنده بومی که با قیمتی چند برابر مرغ ماشینی در بازار به فروش می رسد.
  • کود حاصل از مجموعه را پس از خشک کردن می توان برای مصارف گل و گیاه و زمین های کشاورزی مصرف کرد.

هزینه و سرمایه پرورش مرغ بومی:
برای این کسب و کار حداقل 600 متری زمین و145 میلیون تومن سرمایه اولیه لازم است که خرج خرید وسایل و ملزومات  و 1000 قطعه نیمچه سه ماهه می شود. شما در یک ماه می توانید حدود 2.5 میلیون تومن سود خالص داشته باشید و بازگشت سرمایه بعد 5 سال می باشد.

شرایط اقلیمی پرروش مرغ بومی :
برای محل پرورش مرغ بومی، محدودیت خاصی وجود ندارد و اکثر مناطق برای این کار مناسب می باشد، با این حال استان های تهران، خراسان رضوی ، اصفهان ، فارس و آذربایجان غربی در تولید تخم مرغ بومی و استان های مازندران، گلستان و اصفهان درتولید گوشت مرغ فعال می باشد.

پرورش مرغ بومی

شما باید اصول علمی از پرورش و نگه داری مرغ بومی داشته باشید وتمام زیر و بم این کار را یاد بگیرید ؛ وجود فضای مناسب ، محل استراحت و تخم گذاری ، تغذیه مرغ بومی ، آب مصرفی و رعایت بهداشت و پیشگیری از بیماری ها.برای کسب  اطلاعات و دانش لازم از طرح توجیهی یا دوره های آموزشی پرورش مرغ بومی استفاده کنید.

برای راه اندازی این کسب وکار،کارآفرینان موفق و مشاوران متخصصی در بخش کلینیک مشاوره «میدون» ،به تمامی سوالات شما پاسخ وشما را راهنمایی می کنند.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi