احداث نیروگاه خورشیدی فرصتی برای کارآفرینی


کمبود آب پشت سد ها، کاهش ذخایر سوخت های فسیلی و افزایش نیاز مردمی به انرژی؛ یک تلنگر برای بهره برداری از انرژی خورشیدی جهت تولید برق مصرفی .


به گزارش «میدون»،ایران با وجود ۳۰۰ روز آفتابی ، یا به طور متوسط حدود ۲۸۰۰ ساعت خورشیدی در بیش از دو سوم مساحت خود، یکی از کشورهای جهان با پتانسیل بالا در حوزه انرژی خورشیدی است.

به همت و تلاش «میدون»، جامع ترین سامانه راه اندازی کسب و کار های کوچک و کارآفرینی، شماری از فرصت های شغلی و کسب و کار های پردرآمد از شبکه های مختلف سیما به مردم معرفی می شود. یکی از این کسب و کارها با سودآوری بالا، احداث نیروگاه خورشیدی است.

استفاده از فناوری‌های جدید و بهره‌گیری از انرژی‌های تجدیدپذیر به‌ سرعت در جهان در حال گسترش و توسعه است. در نیروگاه خورشیدی با استفاده از پنل‌های خورشیدی، انرژی خورشید را به الکتریسیته یا همان برق تبدیل می‌کنند. ایران با بیش از 300 روز آفتابی از ظرفیت خوبی برای تولید برق از انرژی خورشید برخوردار است.

کاهش بارش در سال‌های اخیرو کمبود آب پشت سدها برای تولید برق،افزایش جمعیت و ساخت ‌وساز و در دسترس بودن نور خورشید بدون پرداخت هزینه‌ای ،سبب شده دولت اجازه اجرا و حمایت از طرح احداث نیروگاه خورشیدی را در خانه ها، کارخانه ها وغیره بدهد.

هزینه احداث نیروگاه خورشیدی بنا به مقایس زمین ، ظرفیت و نوع تجهیزات متغیر می باشد.بازگشت سرمایه در این طرح 3 سال است. سالیانه بطور متوسط چیزی حدود 78 میلیون تومان سود خالص این پروژه است.

از مزایای نیروگاه خورشیدی؛ تولید برق بدون مصرف سوخت های فسیلی و آب است، لذا در مناطق کویری و کم آب ایران مناسب می باشند. نیروگاه ها به دلیل نداشتن استهلاک دارای عمر زیاد وهیچ نوع آلاینده ای که باعث آلودگی محیط زیست شود تولید نمی کنند.

کرمان ،خراسان رضوی ، فارس ،اصفهان ، همدان ، اراک و یزد... از استان های فعال در تولید برق با احداث نیروگاه خورشیدی اند.

نیروگاه خورشیدی

شما باید اطلاعات کاملی از راه اندازی این کسب و کار داشته باشید و زیر و بم این کار را یاد بگیرید ؛ وجود فضای مناسب،عدم سایه اندازی روی پنل های خورشیدی،استحکام ساختمان و نحوه نگه داری از نیروگاه . برای کسب این اطلاعات می توانید از طرح توجیهی و دوره های آموزشی احداث نیروگاه خورشیدی استفاده کنید.همچنین کارآفرینان موفق و مشاوران متخصصی در کلینیک مشاوره کسب و کاراحداث نیروگاه خورشیدی فعال اند که می توانند شما را در راه اندازی کسب و کار راهنمایی کنند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi