تولید فرش نمونه بارز اقتصاد مقاومتی


بافندگی فرش با سرمایه کم و بدون نیاز به مدرک ، یک شغل امن و پردرآمدی را در محیطی سالم برای تمام افراد بویژه دختران و زنان ایجاد می کند.


  به گزارش«میدون»، در سال گذشته بیش از 350 میلیون دلار فرش ایرانی به کشورهای دیگر صادر شده است.فرش دستباف ایرانی با سابقه چندین هزار ساله از ارزش هنری، اقتصادی و تجاری والایی برخوردار است.

  به همت و تلاش «میدون»، جامع ترین سامانه راه اندازی کسب و کار های کوچک و کارآفرینی، شماری از فرصت های شغلی و کسب و کار های پردرآمد از شبکه های مختلف سیما به مردم معرفی می شود. یکی از این کسب و کارها با سودآوری بالا، تولید فرش است.

این کسب و کار را می توان در فضای کوچک حتی منزل و با سرمایه اولیه کم راه اندازی کرد و نیازی به مدرک و تکنولوژی خاصی نیست. قالی بافی یکی از مشاغل خانگی پردرآمدی که تسهیلات خوبی به آن تعلق می گیرد.

سرمایه اولیه برای شروع کسب وکار تولید فرش به اندازه فرش بستگی دارد اما عموما از یک میلیون تا 10 میلیون می باشد. و سودخالص برای هر فرش 800 هزار تومان تا 8 میلیون می باشد. فرش های ابریشمی را تا 30 میلیون هم فروخته می شود.

کشورهای آلمان، آمریکا، ایتالیا، امارات متحده عربی، ژاپن، کانادا و فرانسه مهمترین بازارهای صادراتی فرش دستباف ایرانی هستند. تبریز ، کرمان ، مشهد ، اصفهان ، یزد و قم ... شهرهایی که در کسب و کار تولید فرش بسیار فعال اند .

هر فردی (معمولا خانم ها) که وارد این کسب و کار شود، در طول 2 هفته کلیه نکات آموزشی درباره بافت فرش یاد می گیرند و از هفته سوم می تواند فرش ببافد و 2 ماه بعد درآمد کسب کنند.

پس از گذراندن دوره های آموزشی آشنایی با فرش و بافتن فرش لازم است تا مشتری و عوامل مؤثر در بافت فرش را بدانید. کارآفرینان موفق ومشاوران متخصصی چون احمد زارع ،فروغ اسماعیلی ،عبدالحسین قاسم نژاد... که در مشاوره کسب و کار تولید فرش فعال اند، می توانند شما را در راه اندازی کسب و کار مشاوره و راهنمایی کنند.

انتهای پیام/

 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi