دوره ی آموزشی کاشت کنجد در سایت میدون بارگذاری شد


راه اندازی کسب و کار از طریق کاشت کنجد به دلیل سازگاری محیطی، بازدهی بالا، مفید بودن برای خاک، نیاز به سرمایه اولیه کم و بازاریابی آسان، می تواند پیشنهاد خوبی برای متقاضیان جویای کار باشد.


کنجد از دانه های روغنی بسیار ارزشمندی است که در اختیار انسان قرار دارد. این دانه ی روغنی همواره به دلیل برخورداری از خواص و ویژگی های منحصر به فرد مورد توجه همه ی کارشناسان تغذیه بوده است. از مواد مغذی کنجد می توان به انواع ویتامین، منیزیم، روی، مس و فسفر اشاره کرد. استفاده از کنجد به کاهش خطر سکته قلبی، پیشگیری از سرطان و درمان یبوست کمک می کند.
فرآورده های این گیاه ارزشمند به صور متنوعی قابل عرضه است. به عنوان مثال روغن، حلوا، شیرینی جات و ... .
 
چرا کنجد بکاریم؟
 کنجد از آن دسته گیاهانی محسوب می شود که با هر بار کاشت و پرورش، محصول و بار قابل توجهی را به ارمغان می آورد.
یکی دیگر از مزایای کاشت کنجد، صرفه جویی در منابع آب است. این گیاه قادر است تا با جذب رطوبت باقیمانده در خاک رشد کند. همین امر موجب سازگاری کنجد با آب و هوای گرم می شود.
ریشه های کنجد در بهبود ساختمان خاک و افزایش نفوذ پذیری آن نقش موثری داشته و به عنوان یکی از گیاهان مناسب برای تناوبهای زراعی در نظر گرفته می شود. همچنین در بعضی از مناطق این گیاه به عنوان کود سبز کاشته می شود. این مهم حاکی از این است که کاشت کنجد علاوه بر سودآوری، به کیفیت خاک و بهبود کشاورزی نیز کمک می کند.

بازاریابی کنجد
برداشت کنجد در ایران سالانه بین 30 تا 35 هزار تن می باشد که در روغن کشی (کنجد و ارده)، نانوایی و آجیل فروشی ها و... مورد استفاده واقع می شود. صادرات ارزش افزوده و فرآوری های کنجد، می تواند هدف تولید انبوه کشاورزان باشد. از همین رو نگرانی ها برای بازاریابی این محصول نسبت به سایر محصولات کاهش پیدا می کند.


دوره ی آموزشی کاشت کنجد
سایت میدون در جهت بازآرایی روحیه خودباوری و در راستای کمک به اشتغالزایی، اقدام به جمع آوری و تدوین یک دوره ی آموزشی جامع درباره ی چگونگی کاشت کنجد نموده است.
این دوره ی آموزشی که شامل تمامی کلیات و جزئیات کاشت کنجد است، در سایت میدون بارگذاری شد.
با آموزش چگونگی مشی این کسب و کار طی یک دوره ی آموزشی، می توان از توانمندی علمی، مهارتی و عملیاتی لازم جهت راه اندازی مزرعه کنجد برخوردار شد.

ویژگی های این دوره آموزشی
در این دوره آموزشی، تمامی مراحل چگونگی راه اندازی این کسب و کار با تمام جزئیات لحاظ شده است.
مطالب مهمی نظیر شناخت انواع کنجد، مکان یابی، و چگونگی برداشت و نگه داری به صورت جزئی و کامل بررسی شده است.
در این بسته آموزشی ضمن توضیحات کلی، مباحث عملیاتی به صورت مرحله به مرحله آموزش داده شده تا با مطالعه ی آن هیچگونه سوالی در راه و روش کاشت کنجد وجود نداشته باشد.
با آموزش از طریق میدون ضمن فراگیری مهارت بازاریابی برای فروش کنجدها و ذکر نکاتی در رابطه با مراحل مدیریتی در راستای چرخه مالی کار، مسائل مربوط به ریسک جهت شناخت مخاطرات این کسب و کار نیز مورد توجه واقع شده است.
محتوای این دوره علاوه بر متون کاربردی، شامل تصاویر آموزشی نیز می باشد.

 

نظرات (5)

avatar

عبدالباسط آق ارکاکلی

ﺳﻪشنبه 29 آبان 1397

کاشت کنجد میخواهم انجام دهم

avatar

خوشبخت

یکشنبه 11 شهریور 1397

با سلام وًخسته نباشيد .راهنماييهاتون خيلي خوب بود .اگر ممكنه اطلاعات ريز تري از نحوه كشت و محل تهبه بذر وقيمت تقريبي بذر و بررسي صرفه اقتصادي ان و همچنين اينكه ميشه اون رو در اروميه كشت داد يا نه ،در اختيار من قرار بديد .ممنون

avatar

خسرو

جمعه 15 تیر 1397

سلام خدا قوت نظریات شما را خواندم بسیار عالی بود ولی جزوه یا کتابی در این مورد هست که بنده بتوانم نکات ریز و دقیق و بهتر بفهمم و بکار ببندم پیشاپیش از همکاری شما متشکرم موفق و موید باشید

avatar

علی محمدی

چهارشنبه 6 تیر 1397

میشوددرزنجان دیمی کاشت کاشت

avatar

علی مظفری

جمعه 4 خرداد 1397

آموزش.زمان کاشت و داشت وزمان برداشتکنجد

ثبت نظر جدید

logo-samandehi