بانوی مددجویی که کارآفرین شد


بانوی سرپرست خانوار و مددجوی البرزی با راه اندازی واحد کوچک پرورش اردک توانست علاوه بر تامین مخارج زندگی خانواده، زمینه اشتغال را برای سه نفر دیگر فراهم کند.


شهربانو زعیم یکه بانوی سرپرست خانوار 55 ساله دارای پنج فرزند، چند سالی تحت پوشش کمیته امداد استان البرز بود که با دریافت تسهیلات توانست کارآفرین شود.
در واحد تولیدی این زن سرپرست خانوار در هر دوره 65 روزه حدود 7 هزار اردک تکثیر و پرورش می یابد و در شهرهای آمل و بابل استان مازندران به فروش می رسد.
این زن سرپرست خانوار برای راه اندازی واحد پرورش اردک 30 میلیون تومان تسهیلات از کمیته امداد البرز دریافت کرد و اکنون کسب و کار او رونق یافته است.
وی می گوید: برای راه اندازی این واحد، پس از فراگیری آموزش های لازم، مکانی را با ودیعه هشت میلیون تومان و اجاره ماهانه 600 هزار تومان در استان البرز آماده سازی کرده است.
زعیم یکه با اشاره به اینکه در هر دوره 65 روزه هفت هزار اردک 50 گرمی را تا حدود سه کیلوگرم پرورش می دهد افزود: با فروش اردک‌ها در بازار شهرهای آمل و بابل استان مازندران در هر دوره حدود 10 میلیون تومان درآمد دارم.
این زن سرپرست خانوار البرزی با ارائه توضیحاتی در زمینه سختی‌های زندگی قبل از رسیدن به استقلال اقتصادی و خودکفایی، گفت: من مادر پنج فرزند هستم و به دلیل اعتیاد شدید شوهرم طلاق گرفتم؛ از جوانی تا 54 سالگی و قبل از اجرای طرح پرورش اردک در شرایطی که 50 سال سن داشتم با کارکردن در خانه‌های مردم و مدتی نیز به عنوان کارگر میوه چین در باغ‌های نظرآباد، به سختی از عهده مخارج زندگی خود برمی آمدم.
این بانوی کارآفرین گفت: ‌اکنون در طرح پرورش اردک سه نفر مشغول به کار هستند و توانسته ام با تلاش و همت مضاعف، هزینه تحصیل فرزندان و معاش زندگی ام را تامین کنم.
 

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi