کارآفرینی با هنر نقاشی روی پارچه


دهیار روستای علی عرب چادگان گفت: کارآفرینی هنر نقاشی روی پارچه وسیله کمک به تولیدات خانگی و اقتصاد خانواده در روستای علی عرب شده است.


آسیه مرادی اظهار کرد: نقاشی روی پارچه رشته جدید هنری و از مشاغل خانگی است که شاید بتوان گفت جایگزین همان گلدوزی است که گذشتگان انجام می‌داده‌اند؛ این هنر در واقع یک روش بهینه‌سازی شال، کفش و هر لباس دیگری است.

وی افزود: از مزایای این کار زودبازده‌ بودن آن است، به این صورت که زمان تقریبی آماده شدن یک کار تا تثبیت رنگ حدود 3 روز طول می‌کشد و برای کسانی که صبر و حوصله زیادی ندارند بسیار مناسب است، ضمن اینکه یک نوع خوداشتغالی به‌ حساب می‌آید و یک روش کمک به اقتصاد خانواده است.

دهیار روستای علی عرب چادگان عنوان کرد: هنر نقاشی پارچه هنر بازی با رنگ‌ها و طرح‌هاست و به ما کمک می‌کند که با یک‌تکه پارچه و یکسری وسایل اولیه نقاشی یک کوسن رومیزی و یا یک پرده جدید خلق کنیم.

وی اظهار داشت: نقاشی روی پارچه دامنه وسیعی را شامل می‌شود که با ظاهری متفاوت می‌توان به 2 شاخه اصلی رنگ‌های رقیق و اکرولیک تقسیم کرد که هر یک از این شاخه‌ها شامل رشته‌ها و بخش‌های زیادی است که می‌توان آن‌ها را در یکدیگر ادغام و ظاهر پارچه را دگرگون کرد و هنری جاودانه و جادویی به وجود آورد.

مرادی ضمن درخواست حمایت بیشتر مسؤولان در این حوزه گفت: با توجه به اهمیت خوداشتغالی در روستاها و آماده‌سازی بستر مناسب برای گسترش این‌گونه هنرها با توجه به تمهیدات و هدف‌گذاری که توسط بخشدار مرکزی در بودجه سال آینده اندیشیده شده، امیدوار هستیم بتوانیم در حوزه بانوان و اشتغال آنان در خانه و خانواده با توجه به توانمندی که وجود دارد گام‌های مؤثری بیش‌ازپیش برداشته شود.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi