اختصاص 2400 میلیارد تومان برای توسعه گردشگری و صنایع دستی روستایی


رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: دولت با تصویب قانون حمایت از اشتغال و توسعه گردشگری و صنایع دستی روستایی، دو هزار و 400 میلیارد تومان برای رونق و کارآفرینی در روستاهای کوچک اختصاص داد.


علی اصغر مونسان در نشست خبری به مناسبت مصوبات اخیر دولت در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در محل این سازمان اظهار کرد: در قانون حمایت از اشتغال روستایی، 12 هزار میلیارد تومان برای توسعه اشتغال زایی و رونق شهرها و روستاهای کوچک در نظر گرفته شده که به درآمدزایی برای مردم این مناطق منجر خواهد شد.
وی تاکید کرد: با اجرای این مصوبه در شهرهای کوچک و روستاها شاهد رشد اقتصاد و رونق روزافزون خواهیم بود.

8 هزار میلیارد ریال برای حمایت از اشتغال جوانان
معاون رئیس جمهوری از دیگر مصوبه دولت در حمایت از تولید و اشتغال خبر داد و در این باره توضیح داد: براساس آیین نامه اجرایی تبصره 14 قانون بودجه سال 96 که از این پس اجرایی می شود به سازمان برنامه و بودجه اجازه داده شد تا سقف 8 هزار میلیارد ریال بابت حمایت از تولید و اشتغال با اولویت جوانان، فارغ التحصیلان دانشگاهی، مسکن، حمل ونقل عمومی و کارآفرینی هزینه کند.

مجوز برای شهرداری ها جهت همکاری برای مرمت و بهره برداری از بناهای میراث فرهنگی
مونسان بیان داشت: بر اساس مصوبه جدید دولت و به پیشنهاد یکی از کمیسیون های کلانشهرها از این پس به شهرداری ها اجازه داده می شود که با سازمان میراث فرهنگی در زمینه مرمت و بهره برداری از بناهای میراث فرهنگی همکاری کنند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: بر این اساس، شهرداری ها می توانند نسبت به مرمت تملک و بهره برداری از بناهای میراثی در چارچوب ضوابط سازمان میراث فرهنگی اقدام کنند که مقرر شد آیین نامه اجرایی این مصوبه با همکاری سازمان میراث فرهنگی و وزارت کشور تهیه و ابلاغ شود.
وی تاکید کرد: همچنین به شورای های اسلامی شهر اجازه داده می شود با رعایت قوانین، درصدی از درآمد شهرداری ها را متناسب با نیاز بافت ها و بناهای تاریخی به این امر اختصاص دهند.
معاون رئیس جمهوری یادآور شد: انتظار می رود با این مصوبات شاهد رشد و توسعه گردشگری باشیم و معتقدیم این توسعه فواید بسیاری در بخشهای اجتماعی و اقتصادی دارد و می تواند در ایجاد شغل و شادابی جامعه کمک کند.
وی اضافه کرد: اگر قرار باشد در کشور، اقتصادی بر پایه جدا شدن از اتکا به نفت شکل بگیرد گردشگری در این راستا برای ایجاد شغل و کسب درآمد مهم ترین کمک را خواهد کرد.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi