آموزش حوله بافی با تضمین اشتغال پایدار در سرایان


دوره آموزش حوله بافی (توبافی) برای 15 هنرآموز در سرایان با تضمین اشتغال پایدار برگزار شد. راه اندازی کسب و کار از این طریق می تواند موجب حفظ فرهنگ محلی شود.


مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرایان گفت: اين دوره آموزشي به آموزش حوله بافی با تضمین اشتغال پایدار در سرایان (از توابع خراسان جنوبی) به منظور افزایش مهارت های شغلی و ایجاد کارگاه های خانگی تولید صنایع دستی و کمک به اقتصاد خانواده و توانمندی بانوان در محدوده بافت فرسوده شهر سرایان برگزار شد.

محمد عرب با تأکید بر اینکه بازار فروش محصولات حوله بافی در سرایان تأمین شده است، افزود: این رشته صنایع دستی 3 طرح پشتیبان و یک کارگاه تولیدی حوله بافی فعال دارد.
وی گفت: کارگاه های تولیدی حوله بافی علاوه بر تأمین تجهیزات و مواد اولیه، تولیدات صنعتگران این رشته را به صورت تضمینی خریداری می کنند و کسانی که تمایل ندارند به صورت مستقل فعالیت کنند می توانند با هر یک از سه کارگاه فعال شهرستان در قالب تفاهم نامه و قرارداد، همکاری کنند.

حوله بافی از سال 91 در شهرستان احیاء شده و هم اکنون 60 نفر حوله باف در شهرستان بصورت کارگاهی و خانگی مشغول فعالیت هستند.
این حرفه توانسته موجب پویایی در راه اندازی کسب و کار، ایجاد مشاغل خانگی، کسب درآمد و به وجود آمدن مشاغل فرعی بسیاری در محل گردد.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi