بهره مندی ۲۰۰۰ نفر از آموزش های حرفه ای مشاغل خانگی


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال وبختیاری گفت: دو هزار نفر در چهارمحال و بختیاری از آموزش های ایجاد شغل های خانگی بهره مند می شوند.


فاطمه دوستی ظهر دوشنبه در کارگروه امور بانوان گفت: طرح الگوی نوین توسعه و ساماندهی مشاغل خانگی برای نخستین بار با هدف توانمند سازی، ایجاد مشاغل پایدار، بهتر کردن معیشت خانواده ها در حال اجراست که برای اجرا نیاز به حمایت دستگاه های اجرایی استان دارد.
وی ادامه داد: با انعقاد قرار داد بین جهاد دانشگاهی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق کارآفرینی امید این طرح در مرحله نخست به صورت آزمایشی در هشت استان کشور از جمله استان چهارمحال و بختیاری اجرا می شود.
وی تعداد مشاغل خانگی را ۳۴۱ شغل عنوان کرد و افزود: افراد جامعه تنها تعداد محدودی از این شغل را می شناسند که باید با آموزش دیگر مشاغل، جهت کسب درآمد و افزایش سطح توان اقتصادی به مردم شناسانده شود.
وی در راستای راه اندازی کسب و کار خرد و با اشاره به موضوع استعدادیابی و کارآفرینی گفت: در این طرح جهاد دانشگاهی تلاش می کند در فاز اول تعداد دو هزار نفر را با آموزش و توانمند سازی وارد بازار تولید کند.

استان چهارمحال و بختیاری از جمله مناطق کوهستانی فلات مرکزی ایران محسوب می‌شود که در بخش مرکزی رشته کوه‌های زاگرس بین کوه‌های داخلی و استان اصفهان واقع شده‌است.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi