صادرات ماهی زینتی از محلات 2 و نیم برابر افزایش یافت


رئیس هیات مدیره شرکت آبزی پروری محلات گفت: صادرات ماهی زینتی از این شهرستان به خارج از کشور در سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل 2 و نیم برابر افزایش یافته است.


 مهدی شاهرخی گفت: در 9 ماه پارسال 470 هزار قطعه ماهی زینتی از این شهرستان صادر شد که این رقم امسال به بیش از یک میلیون قطعه افزایش یافته است.
وی، علت افزایش صادرات ماهی زینتی را بازاریابی موثر در ترکیه و افغانستان بیان کرد و ادامه داد: از این میزان صادرات 364 هزاردلار ارز عاید آبزی پرورها شده است.
رئیس هیات مدیره شرکت آبزی پروری محلات اظهار کرد: ماهی زینتی صادراتی از این شهرستان در 60 گونه و در قالب 26 محموله از گمرکات فرودگاه امام خمینی(ره)، مرز باشماق در مریوان استان کردستان و شلمچه در استان خوزستان ارسال شد.
شاهرخی یادآور شد: یش بینی می شود با تصاحب بازار ترکیه در سه ماهه آخر امسال ارزآوری این شهرستان به 2 برابر افزایش یابد.
رئیس هیات مدیره شرکت آبزی پروری محلات گفت: 90 درصد صادرات ماهیان زینتی کشور از شهرستان محلات انجام می شود که این نشان دهنده اهمیت و جایگاه این شهرستان در امر تولید و پرورش ماهیان زینتی است.
وی ادامه داد: محلات از توابع استان مرکزی قطب اصلی پرورش ماهیان زینتی در کشور است و این شهرستان رتبه نخست در تنوع گونه های ماهیان زینتی و رتبه دوم تولید این نوع ماهیان را در کشور دارد. 11 میلیون قطعه ماهی زینتی پارسال در کارگاه های پرورشی این شهرستان تولید و روانه بازار شده است.
محلات از شهرستان های جنوب استان مرکزی با 55 هزار نفر جمعیت قطب تولید سنگ تزئینی ساختمان، ماهیان زینتی و گل و گیاه زینتی است.
 

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi