رشد 40 درصدی صادرات محصولات لبنی


قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت گفت: در هفت ماهه امسال صادرکنندگان کشور، 500 میلیون دلار محصولات لبنی به دنیا صادر کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 360 میلیون دلار صادرات، رشد 40 درصدی را نشان می دهد.


مجتبی خسروتاج در آئین بزرگداشت روز ملی صادرات و تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان خوزستان اظهار کرد: در این مدت 100 میلیون دلار ماست، 67 میلیون دلاردوغ و 73 میلیون دلار شیرخشک صنعتی از کشور صادر شده است.
وی افزود: همچنین در هفت ماهه سال جاری 180 میلیون دلار از آبزیان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل با 122 میلیون دلار 35 درصد رشد داشته است. در این مدت صادرات 595 میلیون دلار میوه و تره بار ثبت شد که نشانگر رشدی 21 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است که به تفکیک 95 میلیون دلار سهم صادرات گوجه و 70 میلیون دلار سهم صادرات سیب زمینی بوده است.
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اظهار کرد: صادرات 375 میلیون دلار در بخش شیرینی و شکلات با رشد 30 درصدی، 572 میلیون دلار در صنایع تبدیلی کشاورزی با 10 درصد رشد و فرش دستباف با رشد 29 درصد از دیگر موارد است.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت در ادامه گفت: بزرگترین سرمایه ما در توسعه صادرات سرمایه فکری است و هدف از تشکیل شورای عالی صادرات و تهیه برش های استانی آن، استفاده از تمام ظرفیت های نیروی انسانی است.
وی افزود: در طول سه تا چهار ماه گذشته چندین بار به قطر سفر کردیم و تیم‌های اقتصادی و شرکت های منتخب با نگاه بلند مدت انتخاب شد و در مدت هفت ماه 140 میلیون دلار صادرات محصول به قطر صورت گرفت و همچنین روند مذاکرات دوجانبه و چندجانبه با تمام کشورها را در دست داریم.
 

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi