ورود به کشاورزی هوشمند با خودروی سمپاش

 


برنامه میدون در این قسمت میزبان مخترعی جوان است که موفق شده با اختراع ربات سمپاش، تحول بزرگی در صنعت تولید تجهیزات کشاورزی ایجاد و نخستین خودروی واکنش سریع پهپادی ایران را تولید کند.

شرکت دیدبان آراد، شرکتی دانش بنیان در حوزه هوافضاست که فعالیت خود را از سال 1394 با مدیرعاملی مجید هدایت جو در استان قم شروع کرد. این مجموعه درتلاش است با استفاده از دانش های روز دنیا و هوش مصنوعی، خدمات مهندسی نوینی را در زمینه افزایش بهره وری محصولات و ماشین آلات ازجمله تجهیزات کشاورزی ارائه کند. یکی از اقدامات این تیم جوان و نخبه که باعث ورود آنها به شصت و هفتمین قسمت از برنامه میدون نیز شده، اختراع خودروی سم پاشی است که ادعا می شود برای اولین بار در ایران ساخته شده است.

حتما بخوانید: صفر تا صد ثبت اختراعات و نوآوری ها

این ربات با اجزایی کملا ایرانی، قادر است تمام سطح باغ و یا زمین زراعی را با کمترین میزان استفاده از سم، سمپاشی و زه کشی نماید تا هم در وقت صرفه جویی شود و هم از هزینه کرد کشاورز برای به کارگیری نیروی سمپاش جلوگیری کند؛ گفته شده این ربات می تواند هزینه های کشاورزی را تا 60 درصد کاهش دهد. اصلی ترین بازار هدف محصول ساخته شده در شرکت آقای فرهادجو، باغات پسته، انگور و زیتون است اگرچه تمام کشاورزان مشغول در دو میلیون هکتار باغ کشور می توانند از آن استفاده کنند. درحقیقت ساخت این خودرو را می توان انقلابی عظیم در صنعت هوش مصنوعی کشور و همچنین ورود به کشاورزی هوشمند دانست.

شرکت مهندسی دیدبان فناوری آراد که کار خود را زیرنظر مرکز رشد دانشگاه قم آغاز کرده، علاوه بر تولید تجهیزات کشاورزی و محصولات موردنیاز کشور در حوزه هوافضا ازجمله هواپیمای بدون سرنشین با قابلیت ارسال برخط تصویر، موفق به تبادل تجاری و صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس و حتی اروپا همچون سوئیس نیز شده است.  

حتما بخوانید: نگهبانی از محصولات کشاورزی به روش سروبان

صاحب این شرکت یعنی مجید هدایت جو به همراه اعضای تیمش یعنی محمدرضا کهندانی، محمدصابر فهیمی و فرزانه غلام ابوالفضل به شصت و هفتمین قسمت از برنامه میدون آمده تا با معرفی ربات سم پاش خود، صنعت قدیمی کشاورزی کشور را برای ورود به کشاورزی هوشمند مجاب کند. (خصوصا در بخش تجهیزات)

برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت جناب آقای مجید هدایت جو، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

نظرات (1)

avatar

علیرضا کریمی

چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400

سرمایه گذاری کل سرمایه شما

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi