230 هکتار از اراضی کرمانشاه زیر کشت گل محمدی


معاون سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از تولید بیش از 550 تن گل محمدی در این استان خبر داد و گفت: برداشت گل محمدی از سطح 230 هکتار از گلستان‌های کرمانشاه آغاز شده است.


به گزارش «میدون»، افشین صفوی اظهار داشت: برداشت گل محمدی با توجه به شرایط آب و هوایی استان، از اواخر اردیبهشت‌ماه به منظور فرآوری محصولات تولیدی کشاورزی و تهیه اسانس‌های مورد نیاز آغاز و تا اواسط خردادماه ادامه دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سطح زیرکشت گل محمدی در این استان را 230 هکتار اعلام کرد و افزود: امسال 203 هکتار از این میزان به بارنشسته که پیش‌بینی می‌شود بیش از 550 تن گل محمدی از باغات استان برداشت شود.

وی با اشاره به فعالیت 2 واحد فرآوری تولید و بسته‌بندی عرقیات گیاهی و گلاب‌گیری در استان، گفت: اغلب گل محمدی برداشت شده به واحدهای گلاب‌گیری استان فرستاده می‌شود.

وی ارائه تسهیلات و آماده‌سازی زمین و کشت گل محمدی را از جمله کمک‌های دولتی در این زمینه دانست و گفت: گل محمدی در اراضی شهرستان‌های کرمانشاه، کنگاور و هرسین کشت می‌شود که اعطای تسهیلات در این زمینه گام موثری در توسعه و کشت این محصول است.

انتهای پیام/

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi