اجرای طرح همگام با کشاورز در مازندران


مسؤول بسیج کشاورزی سپاه مازندران از کسب رتبه نخست بسیج مهندسین سپاه کربلا در سال 96 خبر داد و گفت: طرح همگام با کشاورز در 3 هزار مزرعه مازندران اجرا شده است.


به گزارش «میدون»، محمدعلی امامی درباره طرح همگام با کشاورز که تقریبا سه سالی است از آغاز این طرح ملی می‌گذرد، اظهار کرد: 500 کارشناس برای ارائه آموزش‌های تخصصی به روستا اعزام شدند.

وی با بیان اینکه کارگروه علمی‌سازی کشاورزی روستا را تشکیل دادیم، افزود: کارشناسان آموزش کشاورزی کلاس‌های آموزشی در سه مرحله کاشت، داشت و برداشت با حضور در مزرعه و کارهای ترویجی انجام می‌دهند.

امامی با اشاره به اینکه سال گذشته در 3 هزار مزرعه افزایش عملکرد از 100 کیلوگرم تا 1.5 تن در هکتار داشتیم، گفت: از این لحاظ بیشترین رکورد را در سطح کشور داشتیم.

وی با بیان اینکه سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه کربلا  زراعی 96 رتبه نخست را در کشور کسب کرد، اضافه کرد: سه نفر از کارشناسان به‌عنوان کارشناس برتر کشوری انتخاب شدند.

مسؤول بسیج مهندسین کشاورزی سپاه کربلا اظهار کرد: امسال هدف‌گذاری ما  500 روستا است که برای سال‌های آینده به کل روستای بالای 50 خانوار گسترش دهیم.

امامی با اعلام اینکه اقدامات ما در سال 95 در 300 مزرعه آغاز شده که امسال به 3 هزار مزرعه افزایش دادیم، یادآور شد: اعتقاد ما بر این است با توجه به مشکلات کم‌آبی، با مدیریت آب در مصرف کشاورزی می‌توان بیشترین تولید را داشت؛ چرا که مایحتاج زندگی کشاورزان ما از این راه تأمین می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه طرح بسیج همگام با کشاورز با چهار هدف افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه تولید، امنیت غذا و مدیریت مصرف آب را در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرح مدیریت مصرف آب در دستور کار داریم که باتوجه به بحران آب، کشاورزی را به‌صورت علمی مدیریت کنیم.

مسؤول بسیج مهندسین کشاورزی سپاه کربلا در پایان گفت: دو نوع کشاورز سنتی و پیشرو در مازندران درحال فعالیت هستند که عملکرد تولید کشاورزان پیشرو از سنتی بیشتر بوده که به بحث مدیریت مزرعه برمی‌گردد و تلاش‌مان بر این است اختلاف عملکرد تولید بین کشاورز سنتی و پیشرو را از بین ببریم.

انتهای پیام/

نظرات (1)

avatar

احمد

دوشنبه 2 مهر 1397

سلام آیا در خلیل شهر شهرستان بهشهر هم همچنین کلاس های هست اگه هست چطوری میشه شرکت کنم

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi