مسابقه میدون تحت نظر است...


راه های متفاوتی برای تشخیص هویت و اطمینان از هویت افراد وجود دارد. برنامه میدون امشب میزبان جوانی است که می تواند از دوربین های مداربسته برای تشخیص چهره افراد استفاده کند. با تولید انبوه دستگاه او و نصب آن در اماکن گوناگون شهر، دیگر همه چیز و همه کس تحت نظر خواهند بود حتی مسابقه میدون!!


دوربین های مداربسته، نسل متفاوتی از دوربین ها هستند که با ورودشان به جهان، تحول بزرگی را در صنایع مختلف ازجمله امنیتی ایجاد کردند. آخرین تحقیقات آماری از شهر های بزرگ آمریکا و انگلستان نشان می دهد بعد از نصب دوربین های مداربسته در پارکینگ ها، 51 درصد از تعداد جرایم کاسته شده است. این رقم در فرودگاه ها 23% و در سایر مراکز عمومی 7% بوده است.

درحقیقت تکنولوژی بیومتریک (Biometrics) پایه و اساسی است که باعث شده دوربین های مداربسته بتوانند خودی در عرصه تشخیص هویت نشان دهند. بیومتریک، به نوع خاصی از روش های امنیتی گفته می شود که در آن، برای کنترل دسترسی و برقراری امنیت، از خواص قابل اندازه گیری (اعم از مشخصات فیزیولوژیکی یا رفتاری) انسان یا هر موجود زنده دیگری استفاده می شود. 

سامانه تشخیص هویت غیرتعاملی رخسار، نرم افزاری است ساخته شده به دست شرکت ایده پردازان نگاه پایا. این محصول با قابلیت اتصال به انواع دوربین های مداربسته، می تواند افراد را از روی چهره شان شناسایی کند. برای سوار کردن  این سیستم در مکان موردنظر نیز تنها به یک شبکه کامپیوتری، دوربین و سرور پردازشی نیاز است.

حمید میرزایی، امشب و در دومین فصل از مسابقه میدون، با نرم افزار تشخیص هویت، خود را به خیابان انقلاب تهران رسانده است. مهمترین ویژگی های این دستگاه انسان یاب را می توان در چند مورد ذیل خلاصه کرد:

1. قیمت پایین تر نسبت به کالاهای مشابه خارجی

2. عدم نشت اطلاعات سازمانی

3. انعطاف پذیر بودن و قابلیت انطباق با نیازهای مشتری درصورت وجود امکانات فنی

4. استخراج اطلاعات گسترده

5. در چهار محور ثبت تردد (پرسنل، مهمان، VIP و غیره)، پدافند غیرعامل، حراستی و پلیسی_امنیتی قابل بهره برداری می باشد لذا بازار فروش خوبی خواهد داشت.

عکسبرداری از عنبیه و شبکیه چشم، هندسه کف دست، اثر انگشت، تشخیص چهره، صدای شخص و چند مورد دیگر، از متعارف ترین راه های تشخیص هویت در دنیاست. حمید میرزایی با کسب و کار نرم افزار تشخیص چهره، امشب مهمان برنامه میدون شده تا شانس خود برای کسب جایزه یک میلیاردی صندوق امید را امتحان کند. البته باید دید می تواند از سد داوران سخت گیر برنامه بگذرد یا خیر.

برای حمایت از کسب و کار حمید میرزایی با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi