ابتکار در فروش شیر عسل


پریسا آقا جانی، تولید کننده شیر عسل، گفت: با مشارکت و همکاری توزیع کنندگان کالای وارداتی، کانال فروش محصول خارجی را ضعیف کردیم تا دغدغه فروش نداشته باشیم.


به گزارش میدون، پریسا آقا جانی با مدرک کارشناسی صنایع غذایی از همدان که مدیر عامل شرکت شاد چین است، گفت: شیرتغلیظ شده شیرین یا همان شیرعسل معروف تا اواخر سال 96 ماهانه 15 کانتینر به صورت رسمی و قاچاق وارد کشور می شد.

او که اولین تولیدکننده شیر تغلیظ شده شیرین در ایران و خاورمیانه است، بیان کرد: قیمت شیر عسل 398 گرمی برای مصرف کننده، 10هزار و پانصد تومان است.

آقاجانی، افزود: ارزش تغذیه ای هر 100 گرم شیر تغلیظ شده شیرین حدود 20 درصد مواد جامد چربی شیر، بیش از 35 درصد پروتئین و 44 درصد کربوهیدرات و مواد معدنی ارزشمند از جمله کلسیم، فسفر و پتاسیم و همچنین ویتامین های “آ” و “دی” است.

کارآفرین مسابقه میدون که مدعی است کسب و کاری با ریسک بالا را انتخاب کرده در حالی که بزرگان لبنی کشور حاضر به انجامش نبودند، اذعان کرد: با مشارکت و همکاری توزیع کنندگان کالای وارداتی، کانال فروش محصول خارجی را ضعیف کردیم تا دغدغه فروش نداشته باشیم.

پریسا آقاجانی در مورد موارد مصرف شیر عسل، یادآور شد: این محصول قابلیت مخلوط با شیر، قهوه و نیز آب جوش را خواهد داشت. در تهیه انواع دسرها و شکلات ها، بستنی، پودینگ، شیرینی و انواع نوشیدنی ها می توان استفاده نمود. مصرف در صبحانه به عنوان جایگزین مربا و عسل است و مکملی بسیار مناسب برای ورزشکاران جهت تامین انرژی محسوب می شود.

او افزود: اولویت استخدام در شادچین، با خانم های سرپرست خانوار و زندانی هایی که به خاطر جرایم غیرعمد دچار سوء سابقه شده اند، است.

آقاجانی در مورد شرایط نگهداری شیر تغلیظ شده شیرین، تاکید کرد: بعد از باز نمودن درب قوطی بهتر است باقی مانده آن را از قوطی خارج و در ظرف درب دار در یخچال نگهداری نمایید. بعد از باز شدن درب شیر عسل بهتر است طی دو هفته مصرف شود، در غیر این صورت می توانید محصول را در فریزر، مدت بیشتری نگهداری نمایید.

شرکت کننده مسابقه میدون در پایان خاطر نشان کرد: جالب است بدانید 27 درصد این محصول را آب تشکیل می دهد. این بدان معنی است که ماهانه چهار کانتینر آب را با قیمت ارزی وارد کشور میکردیم. ناگفته نماند که از 15 کانتینر شیرعسل وارداتی، تنها پنج کانتینر( یک سوم) در یک شیفت کاری را می توانیم تولید کنیم.

 شرکت شادچین با سابقه دیرینه در سال 1397 خط تولید محصول جدید لبنی خود یعنی شیر تغلیظ شده شیرین( شیر عسل) را، راه اندازی نمود.

پست های مرتبط