بهره وری بالا از زمین


استارتاپ کشتیار پس از رصد و بررسی رایگان زمین کشاورزی توسط ماهواره ها، اگر باعث افزایش سود مدیران مزارع شود درصدی دریافت می کند.


به گزارش میدون، سارا میرشکاری 25 ساله متولد اهواز و فوق لیسانس مهندسی هوا و فضا که به میدون آمده تا ایران را حاصل خیز تر کند، گفت:« یه کشاورز هر روز نمی تونه همه جای زمینش رو رصد کنه. مدیران مزارع به ابزارهای کارآمد و عینی برای نظارت بر محصولات خود، ارزیابی عملیات زراعی، تعیین مقدار و محل کوددهی و اقدامات حفاظت از محصول، نیاز دارن.»

او افزود: به این جهت، کشتیار تلاش می کند با جمع آوری داده های ماهواره ای و یادگیری ماشینی در کشاورزی مدرن با ایجاد سرویسی مطمئن، زمان مند، منعطف و سریع اطلاعات و نقشه مربوطه را از طریق یک مشاوره به کشاورز ارائه کند. درواقع با دیدی که به زمین دارد در هر هکتارصد نقطه را آنالیز می کند.  

میرشکاری خاطر نشان کرد: امروزه کشاورزی و مشاغل مربوط به آن برای به حداکثر رساندن بازده، کاهش هزینه ها و اطمینان از تامین به موقع محصولات و مواد غذایی نیاز به راه حل های جدید و فناورانه برای رقابت در بازار جهانی و رو به رشد دارند. کشتیار هر شش روز یک باربا بررسی روند تغییرات زمین و تجزیه و تحلیل داده های سنجش از دور توسط الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند مدیریت دقیق، منظم و به روز شده روی زمین های کشاورزی ارائه کند.

شرکت کننده مسابقه میدون، اذعان داشت: مشتریان کشتیار در 4 دسته زیر قرار می گیرند :

1- تولیدکنندگان موادغذایی مانند کشاورزان و کشت و صنعت ها

2- سازمان‌های دولتی ناظر بر بازار محصولات کشاورزی

3- تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان کود و تجهیزات کشاورزی

4-شرکت‌های بیمه و مشاوره کشاورزی

سارا میر شکاری در پایان در مورد شیوه درآمدی اشان، گفت: اگر انجام تجزیه و تحلیل زمین های کشاورزی باعث افزایش سود مدیران مزارع بشود، درصدی از آن ها دریافت می کنیم

کشتیار، دستیاری هوشمند برای زمین های کشاورزی است که با فناوری ماهواره و به کارگیری داده های ترکیبی سنجش از دور و داده های زمینی راندمان تولید محصولات کشاورزی را افزایش می دهد.

 

پست های مرتبط