سوسیس و کالباس ماهی


کاوه رحمانی فرح، تولید کننده سوسیس و کالباس ماهی اذعان داشت: محصولات ماهیسا بدون بو، با کمترین مواد نگهدارنده و بدون بار میکروبی است.


به گزارش میدون، کاوه رحمانی، 34 ساله متولد کرمانشاه دکتری فرآوری محصولات شیلات و هیئت علمی دانشگاه ارومیه، گفت: در کارخانه های ماهیسا، ماهی و میگو را بدون بو، با کمترین مواد نگهدانده و بدون بار میکروبی به شکل سوسیس و کالباس تولید می کنیم.

او بیان کرد: اولین عامل مرگ و میر در ایران، گرفتگی عروق است و اگر امگاسه که بهترین منبعش ماهی می باشد را مصرف کنیم، دچار گرفتگی رگ ها نمی شویم.

رحمانی که بزرگ ترین دارایی اش را دانش تخصصی و بومی می داند، تاکید کرد: تمامی ضایعات و مواد عامل بوی ناخوشایند ماهی با به روزترین تکنولوژی ها به سرعت جدا شده و فیله چرخ شده ماهی با موادی همچون شیرخشک، نشاسته، گلوتن گندم، ادویه های طبیعی، نمک، روغن آفتابگران یا زیتون (بدون تراریخته) و سیر مخلوط می شوند.

او افزود: خمیر شکل گرفته داخل روکش های طبیعی و یا پلی آمیدی شده و فرایند پخت روی تمامی سوسیس ها و کالباس ها صورت می پذیرد. پس از حرارت دهی سوسیس ها ۴۸ ساعت در سردخانه کارخانه می مانند تا واحد کنترل کیفی آزمایش های مربوطه را انجام دهند. در صورت تایید بخش کنترل کیفی محصولات بسته بندی شده و با ماشین های یخچال دار به مناطق مختلف داخل و خارج کشور توزیع می شوند.

کاوه رحمانی که بزرگ ترین هدف کسب و کارش را افزایش سرانه مصرف ماهی در ایران عنوان کرد، تصریح کرد:« محصولات ماهیسا نیاز به سرخ کردن و پختن نداره و اماده مصرفه وتا دو ماه ماندگاری داره.»

به منظور بهبود و ارتقای سطح سلامتی مصرف کنندگان، شرکت دانش سلامت خوراک یاران پس از ۱۳ سال تلاش موفق به تجاری سازی اختراعات مرتبط با تولید سوسیس و کالباس فراسودمند از انواع ماهی شد. برای این منظور اساتید دانشگاه، پژوهشگران و مخترعان کشور پس از طی مراحل مختلف تحقیق آزمایشگاهی و نیمه صنعتی، برای رسیدن به تولید صنعتی سوسیس و کالباس فراسودمند از ماهی مشارکت نمودند. جهت تولید سوسیس و کالباس های فراسودمند ماهیسا، بهترین و تازه ترین ماهی ها بر اساس روش ابداعی سنجش و کیت فیزیکوشیمیایی مربوط، خریداری می شود و با ماشین های سردخانه دار یا بعضا به طور زنده تا کارخانه حمل می گردند.

 

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

حسن جعفریان طاهری

یکشنبه 24 فروردین 1399

سلام آیادرکاشان مجوزبرای پرورش ماهی تیلاپیا داده می‌شود. بنده درحال حاظردر شغل لبنیات فعالیت دارم و درآمد حاصل از آن تقریبا 10 الی 15 میلیون میباشد بنده به دلیل علاقه ایی که از دوران نوجوانی به پرورش ماهی داشته ام دوست دارم وارد این حرفه بشوم ولی نمیدونم که درآمد حاصل از آن به شغل الان بنده میچربه یا نه چون جدا ازعلاقه باید توجیه اقتصادی داشته باشه اگه بنده رو راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
پنجشنبه 22 خرداد 1399

سلام. در کلینیک مشاوره درخواست ثبت کنید.

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi