پرورش ماهیان خاویاری، ارزشمند ترین گونه ماهی


ماهیان خاویاری از باارزش‌ترین ماهیانی که بشر اقدام به صید و پرورش آن‌ها کرده است. از پنج گونه‌ی بومي ماهی خاویار دریای خزر ،فیل‌ماهی به علت رشد سریع‌تر از سایر گونه‌هاي بومی ایران، گزینه‌ی بهتری برای تولید خاویار و سرمایه‌گذاری است.


ماهیان خاویاري باارزش‌ترین ماهیان موجود در کره زمین هستند که بشر تاکنون اقدام به صید و پرورش آن‌ها نموده است. ارزش بالاي این ماهیان موجب شده که صید بی‌رویه، نسل آن‌ها را با خطر انقراض مواجه نماید. از پنج گونه‌ی بومي دریای خزر مانند فیل‌ ماهی، تاس‌ماهي ایرانی (قــره بــرون)، ازون بــرون، شیپ، تاس‌ماهي روسي (چالباش) که دارای گوشت و خاویار با ارزشی هستند، فیل‌ ماهی به علت رشد سریع‌تر از سایر گونه‌هاي خالص و بومی ایران، گزینه‌ی بهتری برای تولید خاویار و سرمایه‌گذاری است.

سرانه مصرف کم اما قیمت بالا

سرانه مصرف گوشت و خاویار ماهیان خاویاری نسبت به ماهی‌های دیگر بسیار پایین است که دلیل این موضوع را می‌توان گرانی گوشت و خاویار دانست. هرچند در سال‌های گذشته بخش اعظم گوشت و خاویار به خارج صادر می‌شود، ولی امروزه 95 درصد گوشت و 50 تا 60 درصد خاویار ماهیان خاویاری پرورشی، در کشور مصرف می‌گردد. بااین‌وجود صادرات خاویار و گوشت ماهیان خاویاری در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

ارزآوری بالا از طریق صادرات گوشت و خاویار ماهیان خاویاری

پرورش ماهیان خاویاري با هدف تولید گوشت و خاویار در حدود دو دهه است که در کشورمان آغاز شده و علاوه بر تولید پروتئین و ارزآوری براي کشور، سبب کاهش صید از ذخایر طبیعی می‌شود. وجود اقلیم مناسب براي پرورش این ماهیان، پایین بودن هزینه‌های تأسیساتی و نیروي انسانی، وجود دانش فنی و تجربه بالا و همچنین آوازه کشورمان به‌عنوان تولیدکننده بهترین خاویار جهان موجب شده تا این فعالیت ارزش اقتصادي فوق‌العاده‌ای داشته و به‌سرعت توسعه یابد.

در این زمینه استان‌های خوزستان، مازندران، گیلان، گلستان، خوزستان بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ماهیان گرمابی و خاویاری در کشور هستند، البته پرورش ماهی خاویاری در سایر استان‌ها ازجمله قم، فارس و... هم وجود دارد. درواقع با توجه به سیستم پرورشی مدنظر، امکان تولید ماهی در اکثر نقاط ایران امکان‌پذیر است. در حال حاضر، بیش از 116 مزرعه فعال در بیش از 21 استان کشور با ظرفیت تولید 6332 تن گوشت و بیش از 95 تن خاویار ایجاد و در حال فعالیت می‌باشند.

کلیاتی از تولید

دوره پرورش ماهیان خاویاری به این صورت است که پرورش‌دهنده‌ از ابتدای تولید تا رسیدن به خاویار، باید هرساله تعدادی ماهی را خریداری کند. ماهیان خاویاری پس از یک سال پرورش به وزن 900 گرم الی 1 کیلوگرم، در سال دوم پرورش به وزن 5 الی 7 کیلوگرم و در سال سوم به وزن 12 الی 15 کیلوگرم می‌رسند که در این سال می‌توان گله ماهیان سال اول را تعیین جنسیت کرد و 5 تن گوشت روانه بازار نمود. در سال چهارم نیز می‌توان گله ماهیان سال دوم را تعیین کرد و دومین محصول را به بازار ارائه کرد به این روال در سال پنجم نوبت به گله ماهیان سال سوم می‌رسد و نرها برای فروش و ماده‌ها برای تولید خاویار نگهداری می‌شوند و این روند تا سال دهم که به خاویار دست پیدا می‌کنیم، ادامه پیدا می‌کند.

 

هزینه و درآمدها

میزان کل سرمایه‌گذاری برای تولید 5 تن گوشت و 100 کیلوگرم خاویار در سال بدون در نظر گرفتن هزینه زمین و تأمین آب چیزی حدود یک میلیارد و هفت‌صد میلیون تومان است که هشت‌صد میلیون سرمایه ثابت و سیصد میلیون سرمایه جاری می‌باشد. با رعایت توصیه‌های «کارشناسان میدون» و مطالب ارائه شده در «دوره‌های آموزشی» بعد از گذشت سه سال می‌توان هر سال 5 تن گوشت تولید کرد که چیزی حدود 500 میلیون تومان از فروش گوشت و بعد از سال دهم می‌توان 100 کیلو خاویار تولید کرد که در هر بار برداشت چیزی حدود 700 میلیون تومان فروش به دست آورد.

 

ریسک‌های پیش رو در اجرای طرح

فعالیت در هر کسب‌وکاری ریسک‌ها و موانعی دارد که در زمینه پرورش ماهی خاویاری نیز این موضوع وجود دارد. برای مثال جهت رسیدن به گوشت، حدود 3 سال و برای رسیدن به خاویار حدود 10 سال زمان مورد نیاز است. این زمان‌ها در مقایسه با پرورش دیگر ماهیان بسیار طولانی بوده و میزان سوددهی کار کاملاً وابسته به زنده نگه داشتن یک موجود زنده تا 10 سالگی یا حداقل سه‌سالگی می‌باشد. تأمین هزینه‌های کسب‌وکار و سودهی بلندمدت از ریسک‌های موجود در این کار است که با توصیه‌های «مشاوران میدون» و دوره‌های آموزشی» می‌توان از راه‌حل‌های موجود استفاده کرد.

 

یک توصیه کارشناسانه

اگر برای استخر پرورش ماهی، تعدادی نیروی انسانی و کارگر در نظر گرفته شود، باید به‌دقت برنامه‌های روزانه استخر را انجام دهند. خوراک‌ دهی به ماهیان، نظافت تجهیزات، کنترل عملکرد سیستم‌های برقی استخر و... اگر به‌ درستی انجام نشود، باعث ایجاد خسارت و یا کاهش عملکرد خواهند شد. به‌عنوان‌مثال اگر کارگران در خوراک‌ دهی ماهی‌ها سهل‌انگاری کنند، وزن گیری ماهی‌های دچار مشکل شده و در نهایت میزان برداشت ماهی بسیار کمتر خواهد بود.

پست های مرتبط

نظرات (2)

avatar

حسن

جمعه 8 فروردین 1399

با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم میشه تو کشورهای دیگه هم ماهی خاویار پرورش داد مثل کشور استرالیا ممنون میشم راهنمایی کنید

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
پنجشنبه 22 خرداد 1399

سلام. در کلینیک مشاوره درخواست ثبت کنید.

avatar

محمد

ﺳﻪشنبه 17 دی 1398

سلام می خواستم چطوری میتونم با یکی از کارشناس های شما در حوزه پرورش ماهی خاویاری هستن سوال هایم رو بپرسم

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
پنجشنبه 29 خرداد 1399

سلام. در کلینیک مشاوره درخواست ثبت کنید.

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi