میوه خشک، شغل خانگی پولساز


تولید چیپس میوه یا میوه خشک، یکی از شدنی ترین و پرسود ترین مشاغل خانگی است که در این مقاله به آن می پردازیم


به گزارش میدون، با توجه به گرانی نرخ اجاره ها، افزایش هزینه ها و موارد دیگری که خیلی ها درگیرش هستند، راه اندازی شغلی خانگی که بتواند در محیط کوچک به درآمدی کارآمد برسد، نکته جذابی است که در سراسر دنیا، رو به افزایش بوده و مورد استقبال بسیاری از زنان و مردان واقع شده است.

 با داشتن شغل خانگی، هزینه ایاب و ذهاب به محل کار ندارید، مالیات اگر در ابعاد کوچک بمانید ندارید، ترافیک ندارید و از همه مهم تر هر تلاشی بکنید برای خودتان است و کار بیشتر نتیجه بهتری برای خودتان دارد.

 مشاغل خانگی زودبازده و کسب و کارهای خانگی به عنوان راهكاري مهم براي خوداشتغالی و ايجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان به حساب می آیند.

چیپس میوه، شغلی خانگی:

برای شروع تولید چیپس میوه در خانه، یک اتاق 6 متری کافی است. تجهیزات خشک کردن میوه؛ شامل دو دستگاه خشک کن و خردکن است که انواع ایرانی آن کیفیت مناسب و قیمت پایین تری در بازار دارند به علاوه وجود یک یخچال صندوقی هم برای کارتان لازم است. در نهایت یک دستگاه کوچک وکیوم برای بسته‌بندی نیاز دارید که هرچه بسته‌های خود را در حجم کمتر تولید کنید بهتر است چرا که بسته‌های 250گرمی برای این محصول در بازار بیشترین طرفدار را دارد و به خاطر قیمت بالای محصول، حجم کمتر، بیشتر مورد توجه خانواده‌ها است.

گاهی مردم از میوه‌هایی که خارج از فصل تولید شده‌اند استقبال خوبی نمی‌‌کنند و همین امر باعث اشباع بازار و کاهش قیمت آن‌ها می‌شود که یک نتیجه‌اش دلسردی باغدار است. در این شرایط، فرآوری میوه‌ها بهترین راهکار برای نگهداری و حفظ آن‌هاست.

خشک کردن میوه و چیپس میوه که شغلی خانگی، مناسب، نسبتا کم دردسر، جذاب و دارای بازار مناسب است، یکی از روش‌هاي جلوگیري از فساد میکروب ها نیز به حساب می رود. در این روش، در اثر کاهش میزان رطوبت، امکان فساد میکروبی بسیار کم شده و سرعت دیگر واکنش‌هاي مضر نیز، به مقدار قابل توجه‌ای کاهش می‌یابد. خشک کردن، ضمن اینکه روي محصول اثر حفاظتی دارد، وزن و حجم آن را نیز به میزان چشم‌گیری کاهش می‌دهد، در نتیجه از هزینه‌های حمل و نقل و ذخیره ‌سازي نیز می‌کاهد.

میوه خشک از منظر اقتصادی:

تهیه چیپس میوه از میوه‌های تازه، در صورت فروش کلیه محصولات تولید شده، توجیه اقتصادی بسیار مناسبی دارد. برای تولید 650 کیلوگرم چیپس انواع میوه، به 85 میلیون تومان هزینه ثابت و 47 میلیون تومان هزینه در گردش نیاز است. در کل با سرمایه‌گذاری 132 میلیون تومانی در این شغل، ماهانه حدود 61 میلیون تومان فروش و حدود 9 میلیون تومان سود خالص عاید تولیدکننده خواهد شد اما با خرید دستگاه های ایرانی با 50 میلیون تومان نیز می توان شروع کرد

حتی با استفاده از زایئات میوه ها، میتوان محصولات جانبی تولید کرد. برای مثال سیب‌ها را به پنج روش فرآوری می‌کنیم و تلاش می‌کنیم میزان اتلاف و هدر رفتن این میوه به صفر برسد: چیپس سیب، دمنوش سیب، شیره سیب، سرکه سیب، مربای سیب

مشکلات خشک کردن میوه با دست:

برای خشک کردن میوه ها روی شوفاژ لازم است از فویل روی سینی استفاده نمایید. برای جلوگیری از سیاه شدن میوه ها باید چاقویی که میوه را با آن برش میزنید به آبلیمو آغشته نمایید. از فر هم می توانید برای خشک کردن میوه ها استفاده نمایید اما باید فر را روی کمترین دما تنظیم کنید و حدودا سه تا چهار ساعت زمان می برد تا کاملا خشک شود( تنظیم میزان حرارت بسیار مهم و کاربردی است) در حالی که با خرید دستگاه های مربوطه نیاز به طی این مراحل نمی باشد.

مراحل تولید میوه خشک شده:

تهیه و خرید میوه تازه و حمل تا محل تولید، کنترل کیفیت اولیه، دسته بندی پیش از شست و شو، شست و شو و گندزدایی، آبکشی، کنترل کیفیت دوم، پوست گیری و حذف زوائد، خرد کردن، غیرفعال سازی آنزیم یا بلانچینگ، خشک کردن

ارگان صادر كننده مجوز:

سازمان جهاد کشاورزی استان ها

به چه مجوزهايي نياز دارد؟

اخذ مجوزاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بازارهاي هدف:

بازارهاي محلي- داخلي و خارجي

ارگان نظارتی:

وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي بر بسته بندی محصول نظارت دارد

فروش قبل از تولید:

قبل از اقدام برای هرگونه کار تولیدی، ابتدا از یک تولید کننده یا حتی فروشنده،محصول مورد نظر را تهیه کنید و ببینید که آیا میتوانید برایش مشتری پیدا کنید؟

چند بار این کار را انجام دهید و حداقل یک ماه این خرید و فروش را ادامه دهید، اگر مجبور شدید به قیمتی که میخرید بفروشید. چراکه در این مرحله سود مهم نیست، مهم این است که با مدل واقعی رفتار بازار و مشتریان آشنا شوید تا بتوانید برآورد کنید که این کار چقدر برایتان آورده دارد و قیمت تمام شده اتان نهایتا چقدر باید باشد. پس، از بازاریابی قبل از تولید غافل نشوید! اگر دیدید سفارش گیری تان خوب است و چند مشتری ثابت پیدا کرده اید آن وقت اقدام به تولید کنید و هرگز به یک مشتری اکتفا نکنید چراکه ممکن است یک روز به هر دلیلی دیگر از شما خرید نکند.

 

 

 

 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi