رکورد سفارش برای کاشی سنتی


کارآفرین صنایع دستی و تجسمی که ماهی شش هزار سفارش برای کاشی های سنتی هفت رنگ دارد، به دلیل نداشتن تجهیزات لازم، سفارش ها را رد می کند.


به گزارش میدون، مرضیه حسن بیگیِ 34 ساله که ساکن شهرستان فریمان استان خراسان رضوی است، این روز ها هنر های تجسمی را با صنایع دستی ادغام می کند

او گفت:« در روزگاری که همه از روستا و شهر به مراکز استان ها میروند، من و همسرم که فنی خوانده و عاشق هنر و هنرمند است، به فریمان برگشتیم و آموزشگاه لاجورد فریمان را تاسیس کردیم.»

حسن بیگی که کارگاه کاشی هفت رنگ سنتی نیز برای سفارش هایش راه اندازی کرده است، بیان کرد: تعدادی از هنرجو های مستعد آموزشگاه را به گزین و جذب کارگاه میکنم تا در کنار اشتغالزایی، هنرِدستِ زنان کشور را بیش از پیش معرفی کنم.             

شرکت کننده مسابقه میدون که رشته نقاشی را در دانشگاه الزهرا مشهد خوانده است، اذعان کرد: با علم به هنر، وارد این کسب و کار شدم و همسو با طراحی و تولید کاشی های هفت رنگ موفق به تهیه ظروف مصرفی، محصولی کاملا ایرانی با یک سوم قیمت شدم.

مرضیه حسن بیگی خاطر نشان کرد:« ماهی شش هزار سفارش دارم اما به دلیل نداشتن تجهیزات لازم، در حالی که نیروی کار حرفه ای جذب کرده ام متاسفانه مجبورم سفارش کمتری را قبول کنم و بپذیرم.»

او که با تبلیغ چهره به چهره و حضوری محصولاتش را معرفی می کند، گفت: تصمیم دارم با طراحی سایت و تمرکز روی دیجیتال مارکتینگ، کانال و روش فروشم را حرفه ای تر کنم.

شرکت کننده مسابقه میدون که در زمان تحصیل اش، به دلیل از کارافتادگی و ناراحتی قلبی پدر، مجبور به کار کردن بوده تا خرج زندگی را بدهد، تصریح کرد:« شروع کارم به شهرداری مشهد رفتم و با معرفی خود، موفق به گرفتن سفارشی برای المان های شهری شدم و متوجه شدم که با کار هنری هم میشود پول در اورد.»

حسن بیگی در پایان، بیان کرد: بزرگ ترین آرزو ام، داشتن کارخانه ای است که در آن با اعضای خانواده و هنرجو هایم، هنر، زیبایی و رنگ تولید کنیم.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi