ایجاد 25 هزار شغل خانگی در سال جاری


دبیر ستاد مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سال جاری ۲۵ هزار شغل در حوزه مشاغل خانگی در کشور ایجاد شده است.


مهناز امامدادی در جلسه طرح الگوی نوین مشاغل خانگی با هدف ایجاد و توسعه مشاغل خانگی در استان چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: بیکاری تنها در چهارمحال و بختیاری و کشور نیست و سایر کشورهای دنیا نیز با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. بخش عمده‌ای از تسهیلات در کشور چین مربوط به تسهیلات مشاغل خانگی است.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود در استان‌هایی که طرح الگوی نوین مشاغل خانگی اجرا می‌شود اقدامات به نحوی انجام شود تا حلقه‌های مفقوده پر شوند.

این مسئول بیان کرد: مطالعات میدانی، عارضه یابی، آسیب شناسی و پژوهش‌های انجام شده بیانگر این بود که در بسیاری از موارد متقاضیان نیازمند مشاوره‌های ابتدایی هستند و در بیشتر مواقع با همین مشاوره‌ها راه را می‌یابند.

امامدادی تاکید کرد: در اجرای این الگو یکی از اصلی‌ترین وظایف شناسایی اشخاص حقیقی و حقوقی و استفاده از ظرفیت‌ آنان است تا مشکلات شناسایی و نیاز روز کشف شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از رشته‌های مشاغل خانگی از معافیت مالی برخوردار هستند، گفت: کسانی که از این موضوع اطلاع دارند اندک و از حق خود محروم هستند و جهاد دانشگاهی موظف است تا این امر را به متقاضیان مشاغل خانگی بشناساند.

دبیر ستاد مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در سال جاری ۲۵ هزار شغل در حوزه مشاغل خانگی در کشور ایجاد شده است.

امامدادی با اشاره به اینکه بسیاری از تولید کننده‌ها به دلیل عدم شناخت بازار در فروش محصولات خود موفق نیستند، ادامه داد: در زمینه فروش نیز باید نیاز بازار و حتی دقت در رنگ انتخاب شده در محصولی همانند فرش برای بازارهای کشورهای خلیج فارس و اروپایی متناسب با سلیقه آنان تولید شود تا فروش محقق شود.

وی توسعه فعالیت‌های شبکه‌ای و پشتیبان مسلط به بازار را بسیار با اهمیت دانست و گفت: باید پشتیبانی در این طرح انتخاب شود که بتواند به مردم کمک کند و شناخت مزیت، ‌توانمند سازی و اتصال به بازار محقق شود.

این مقام مسئول انعطاف‌پذیری را از ویژگی‌های این طرح عنوان و یادآور شد: اگر لازم است در یک شهرستان از یک شیوه رفتار متفاوت استفاده شود و این مهم مدنظر قرار گیرد.

امامدادی کاهش وابستگی به تسهیلات را نیز مهم خواند و افزود: مسائل موجود در اجرای این طرح با بانک‌ها، در حال پیگیری است.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi