همه چیز درباره کاشت و اصول پرورش انار مرغوب


یکی از ایده های پردرآمد در کسب و کار کشاورزی ،کاشت انار است.انار میوه ای ارگانیک که به علت خواص غذایی و دارویی ،مشتریان زیادی را برای خرید به سمت شما سرازیر می کند.


به همت و تلاش سامانه میدون، جامع ترین سامانه راه اندازی کسب و کار های کوچک و کارآفرینی، شماری از فرصت های شغلی و کسب و کار های پردرآمد از شبکه های مختلف سیما به مردم معرفی می شود .یکی از این کسب و کار با سرمایه کم و سوادوری بالا ،کاشت اناراست.

کاشت انار معمولا درکل نقاط کشور با آب و هوای متفاوت سازگار است .اما برای تولید مرغوب انار ،بهترین زمین برای کشت، زمینی با خاک حاصلخیر و شیرین و بهترین آب و هوا ، نیمه گرمسیری می باشد.استان های فارس ، خراسان ، مرکزی ، اصفهان ، یزد بالا ترین سطح کاشت و تولید انار در کشور را دارا می باشند.

میوه انار به علت خواص غذایی و دارویی ،همیشه مشتری خود را دارد.از میوه انار در تولید رب انار، آب انار، روغن هسته انار،دارو های تقویتی و طبی به خصوص سرطان ، صنایع آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. حتی از پوست انار هم در تهیه رنگ های سنتی استفاده می شود.

ایران اولین تولید کننده انار در جهان است .صادرات میوه انار از ایران به هند و از  آنجا به آفریقای شمالی، چین و سپس به اروپا و آمریکا گسترش یافته است. هر ساله به میزان تولید  و صادرات این میوه باارزش افزوده می شود.

سرمایه اولیه کاشت انار برای هر هکتار حداکثر40 میلیون تومان می باشد.در هر هکتار زمین  بین 8 تا 12 تن انار برداشت می شود،اگر میانگین قیمت انار در بازار را هر کیلو حدود 8 هزار تومان در نظر بگیریم، سالیانه از هر هکتار حدود 96 میلیون کسب درآمد می کنید.

افراد متخصص و موفقی چون رضا قوسی ، سید حجت بزاززاده ،یعقوب بابایی و موسی غلام زاده عسکری ... که در مشاوره کسب و کار کاشت انار فعال اند، می توانند شما را در این کسب و کار راهنمایی کنند.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi