مدیر کل شیلات استان گلستان خبرداد: کسب رتبه سوم تولید میگوی کشور


قدس علوی مدیر کل شیلات استان گلستان در تور رسانه ای در منطقه صفر مرزی گمیشان و تالاب گمیشان درنشست با اصحاب رسانه استان اظهار کرد: میگو گلستان از نظر تولیددر سطح کشور جز سه برند برجسته کشور می باشد.


قدس علوی افزود: میگو بعنوان یک محصول استراتژیک می باشد و گلستان تنها مرکز مولد پرورش میگو در کشور می باشد.

قدس علوی در ادامه بیان داشت: نگاه ما در زنجیره تولید یکی از ان حلقه ها، مرکز مولد سازی و مرکز تکثیر و تولید خوراک و عمل آوری و پرورش می باشد.

مدیر کل شیلات استان گلستان تصریح کرد: مجتمع پرورش میگوی گمیشان یکی از طرحهای اقتصاد مقاومتی می باشد و امکان توسعه تا ۲۸هزار هکتار در شمال گمیشان را نیز دارا می باشد.

وی کل هزینه این پروژه را ۶۰ میلیارد تومان اعلام کرد که از ابتدا تاکنون ۳۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

قدس علوی در ادامه گفت: اولین طرح اقتصاد مقاومتی پرورش ماهی در قفس و پن می باشد و بخاطر معذوریت در استفاده از آب شیرین برای آبزی پروری از آب دریا در این شرایط استفاده می شود.

وی خاطر نشان کرد: ذخایر دریای خزر رو به کاهش می باشد و باید به دنبال جایگزین آن باشیم و الان درآمد سالانه میانگین صیادان از محل صید ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان می باشد.

قدس علوی در بحث ماهی در قفس و پن گفت: برای استان گلستان ۴ سایت در نظر گرفته شده است، یک پن در خلیج گرگان و ۲پن و یک قفس در دریا می باشد.

وی ادامه داد: در تفاهم نامه با محیط زیست معامله ی ۴هزار تن ماهی امضا شده است، حدود ۶۰ تن در قفس و پن تولید پیش بینی شده است و برای تقریبا ۳۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.

قدس علوی گفت: برای اولین بار بخش خاویار گیری در استان گلستان در شهرستان کردکوی توسط بخش خصوصی انجام می شود و ۲۳ متقاضی الان برای ماهیان خاوری داوطلب می باشند. پرورش ماهیان خاویاری در مجتمع ماهیان خاویاری ازبرنامه ما می باشد. در بحث واحد عمل آوری، نیاز به ۴۰ واحد مرکز عمل آوری داریم که فعلا در استان یک واحد می باشد.

مدیر کل شیلات استان همچنین تقاضای ۳۷۵ نفر جهت ایجاد مراکز پرورش ماهی در کنار حوضچه آب چاه ها خبر داد.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi