تولید زالوی طبی در شاهرود


جواد ترابی، جوان شاهرودی با راه اندازی تنها واحد پرورش و تکثیر زالوی طبی دارای مجوز در استان سمنان برای خودش کارآفرینی کرده است.


جواد ترابی ، این واحد را در سال 94 با 15 میلیون تومان سرمایه شخصی در فضای 70 مترمربعی استیجاری با ظرفیت 30 هزار قطعه در سال در قالب مشاغل خانگی راه اندازی کرد.
ترابی افزود: برای پرورش و تکثیر زالو به مولد نیاز است که بعد از دوره چهار ماهه تغذیه، آرامش، جفتگیری و تخم گذاری مرحله درآمدن زالو از تخم و پرورش آن شروع می شود.
به گفته وی ، با توجه به سن زالوها ، به صورت آرایشی، پیش طبی و طبی استفاده می شود.
در این واحد روغن زالو هم به صورت طبیعی برای استفاده در صنعت لوازم آرایشی فرآوری می شود.
ترابی، تجهیزات مورد نیاز برای پرورش زالوی طبی را وان، سامانه تصفیه آب، مخزن و لوازم آزمایشگاهی عنوان کرد و گفت: با توجه به  کمبود آب سامانه ای را طراحی کرده است که در هر 45 تا 60 روز 500 لیتر آب مصرف می شود.
زالوهای تولید در این واحد به مراکز دارای مجوز طب سنتی در هفت شهر کشور ارسال می شود.

نظرات (1)

avatar

شاپور

چهارشنبه 6 تیر 1397

باعرض سلام و خسته نباشید ظاهرا" در سامانه میدون به آموزش وپرورش زالو اهمیت داده نشده آیا دلیل خاصی داره ؟ آیا این رشته دارای بازار هست ؟

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi