دهکده گیاهان دارویی درکهگیلویه وبویراحمد احداث می شود

 


رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی یاسوج گفت: متناسب با ظرفیت های استان کهگیلویه و بویراحمد دهکده گیاهان دارویی در زمینی به مساحت 90هکتار برای کاشت و فرآوری این گیاهان ایجاد خواهد شد.

به گزارش میدون به نقل از ایرنا، جبار کیانی روز چهارشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: کارشناسان ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)هم اینک وارد استان شده و مکان های مختلفی را برای محل احداث دهکده تعیین کرده اند.
وی افزود: از هفت بند تفاهم نامه کهگیلویه و بویراحمد با بنیاد برکت 4 بند منوط به کشت گیاهان دارویی بوده است.
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج بیان کرد: اگر دهکده گیاهان دارویی به صورت پایلوت در کهگیلویه و بویراحمد اجرایی شود سایر بند های مرتبط با کشت گیاهان دارویی هم ضمانت اجرایی پیدا می کنند.
وی عنوان کرد: سال گذشته همایشی با همکاری اتاق بازرگانی مربوط به بررسی ظرفیت گیاهان دارویی در این استان برگزار شد.
در این جلسه از هفت بند تفاهم نامه با بنیاد برکت در زمینه طرح‌های اقتصادی استان چهار بند بررسی شد.
حدود 2 هزار گونه گیاهی و 470 گونه دارویی در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده که افزون بر یکهزار گونه گیاهی آن در منطقه حفاظت شده دناست و از این تعداد 45 گونه بومی و منحصر به این منطقه است.
40 درصد از گونه های گیاهی موجود در کشور مربوط به کهگیلویه وبویراحمد است.
نزدیک به 200هزار هکتار عرصه جنگلی و مرتعی برای کشت گیاهان دارویی در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده است.
هم اینک برای بهره وری مناسب از ظرفیت گیاهان دارویی در استان تنها یک شرکت تولید محصولات بهداشتی و آرایشی فعال است.
بهمن ماه پارسال تفاهم نامه همکاری اقتصادی و سرمایه گذاری به میزان افزون بر سه هزار و 200میلیارد ریال در بخش های مختلف بین بنیاد برکت و استانداری کهگیلویه وبویراحمد به امضا رسید.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi