۳ میلیون دلار کالا از کهگیلویه و بویراحمد صادر شد


رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بر اساس سند توسعه صادرات غیرنفتی استان امسال باید ۱۰ میلیون دلار صادرات داشته باشیم گفت: از این میزان تاکنون سه میلیون دلار محقق شده است.


داریوش دیودیده با بیان اینکه بر اساس سند توسعه صادرات غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد امسال باید 10 میلیون صادرات داشته باشیم اظهار داشت: از این میزان هفت میلیون دلار صادرات در بخش صنعت، دو میلیون دلار صادرات در بخش کشاورزی و یک میلیون دلار صادرات در بخش صنایع دستی هدفگذاری شده است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: تاکنون سه میلیون دلار در بخش صنعت صادرات انجام شده که شامل محصولات شرکت‌های سینره و آسه بوده است.
دیودیده بیان کرد: تاکنون هیچ آماری از صادرات در حوزه‌های صنایع دستی و کشاورزی از سوی گمرک استان ما به گزارش نشده است.
وی ابراز کرد: محل فعالیت برخی واحدهای تولیدی در استان است اما به علت اینکه کارت بازرگانی آنها متعلق به استان دیگری است محصولات خود را از گمرک آن استان صادر می‌کردند که آنها را موظف کردیم کارت بازرگانی خود را به استان انتقال دهند.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تنوع محصولات صادراتی استان کم است گفت: باید تلاش کنیم با افزایش تنوع محصولات صادراتی سهم خود را از صادرات کشور افزایش دهیم.
 

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi