تولید 275 هزار تن انواع محصولات دامی در سمنان


معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: سالانه حدود 275 هزار تن انواع محصولات دامی در استان سمنان تولید می‌شود و وارد شبکه مصرفی کشور می گردد.


به گزارش «میدون»، مصطفی شاه‌حسینی اظهار داشت: 107 هزار رأس دام سنگین، یک میلیون و 600 هزار رأس دام سبک، 798 واحد دامداری صنعتی و دو هزار و 841 دامداری سنتی در استان سمنان وجود دارد.

وی با بیان اینکه این استان در بخش طیور فعالیت دارد، افزود: در حال حاضر، 394 واحد مرغداری گوشتی صنعتی با ظرفیت 9 میلیون و 742 هزار قطعه در استان سمنان وجود دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از تولید 55 هزار تن گوشت مرغ در سال 96 در این استان خبر داد و گفت: 70 درصد گوشت مرغ تولیدی استان مازاد بوده که به سایر استان‌ها ارسال می‌شود.

شاه‌حسینی از فعالیت 40 واحد تولیدی مرغ تخم‌گذار و 10 واحد پرورش شترمرغ نیز خبر داد و گفت: در سال 96، حدود 20 هزار تن تخم‌مرغ در استان سمنان تولید شده است و پیش‌بینی می‌شود در سال 97 این مقدار به 21 هزار تن برسد.

وی با اشاره به میزان تولید گوشت قرمز و شیر خام همچنین ظرفیت تولید آبزیان در استان سمنان نیز گفت: در حال حاضر، تولید گوشت قرمز این استان حدود 30 هزار تن و شیر خام 175 هزار تن بوده و در زمینه آبزیان نیز حدود یک هزار تن ظرفیت تولید استان سمنان است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از وجود 15 هزار نفر شتر در این استان خبر داد و گفت: بزرگ‌ترین ایستگاه اصلاح ژنتیک شتر نیز در استان سمنان و در منطقه طرود قرار دارد.

انتهای پیام/

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi