230 هکتار از اراضی کرمانشاه زیر کشت گل محمدی


معاون سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از تولید بیش از 550 تن گل محمدی در این استان خبر داد و گفت: برداشت گل محمدی از سطح 230 هکتار از گلستان‌های کرمانشاه آغاز شده است.


به گزارش «میدون»، افشین صفوی اظهار داشت: برداشت گل محمدی با توجه به شرایط آب و هوایی استان، از اواخر اردیبهشت‌ماه به منظور فرآوری محصولات تولیدی کشاورزی و تهیه اسانس‌های مورد نیاز آغاز و تا اواسط خردادماه ادامه دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سطح زیرکشت گل محمدی در این استان را 230 هکتار اعلام کرد و افزود: امسال 203 هکتار از این میزان به بارنشسته که پیش‌بینی می‌شود بیش از 550 تن گل محمدی از باغات استان برداشت شود.

وی با اشاره به فعالیت 2 واحد فرآوری تولید و بسته‌بندی عرقیات گیاهی و گلاب‌گیری در استان، گفت: اغلب گل محمدی برداشت شده به واحدهای گلاب‌گیری استان فرستاده می‌شود.

وی ارائه تسهیلات و آماده‌سازی زمین و کشت گل محمدی را از جمله کمک‌های دولتی در این زمینه دانست و گفت: گل محمدی در اراضی شهرستان‌های کرمانشاه، کنگاور و هرسین کشت می‌شود که اعطای تسهیلات در این زمینه گام موثری در توسعه و کشت این محصول است.

انتهای پیام/

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi