مشارکت مردم زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی


فریدون همتی استاندار قزوین گفت: امروز باید اقتصاد مقاومتی با حضور و مشارکت مردم محقق شود و مدیران وظیفه دارند بستر این مشارکت را فراهم آورند.


به گزارش «میدون»، فریدون همتی در دیدار مردمی با اهالی شهر ارداق که در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) این شهر برگزار شد، اظهار کرد: از بدو تولد و شکل گیری انقلاب اسلامی ملت با فراز و فرودهای زیادی مواجه شده و دشمن به اشکال مختلف در صدد ضربه و مخالفت با نظام جمهوری اسلامی برآمده است و در آخرین مرحله در پی آن بود که با فشار اقتصادی و تنگ کردن دامنه تحریم‌ها زمینه بحران‌های اجتماعی و سیاسی را فراهم آورد تا به نظام ضربه بزند.
وی افزود: دشمن با این حرکت هزینه‌های کشورداری و توسعه را افزایش داد و با هیاهو و تبلیغات در پی ایجاد ذهنیت و اجماع بین‌المللی علیه ایران برآمدند، اما با هوشیاری و تدبیر رهبری و تلاش دولت و تیم مذاکره کننده توطئه‌های آن‌ها نقش برآب شد.
همتی خاطرنشان کرد: امروز نیز در بحث اقتصاد مقاومتی باید به ظرفیت‌های داخلی و استفاده حداکثری از توان و مشارکت مردم تکیه کرد و مدیران وظیفه دارند بستر این مشارکت مردمی را فراهم کنند تا در سایه این حضور و مشارکت اقتصاد سامان یابد.
وی گفت: توان واعتبارات دولت برای اجرای طرح‌های عمرانی محدود است و دولت در شرایط فعلی تنها می‌تواند منابع مالی برای حقوق کارمندان و پرداخت یارانه‌ها را تامین کند و به برخی حوزه‌های مهم مثل سلامت، امنیت و آموزش و پرورش توجه کند.
استاندار قزوین اضافه کرد: در حوزه تحول اقتصادی در روستاها تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای بین ریاست جمهوری، بنیاد مستضعفان و استانداری‌ها به منظور پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به طرح‌های اقتصاد مقاومتی در روستاها امضاء شده که برای تحقق بهینه این طرح باید به دو موضوع تعاونی‌های روستایی و دهیاری‌ها و همچنین ارتقای سطح مهارت برای ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی توجه شود.
همتی اضافه کرد: بزرگ شدن بدنه دولت از مشکلات نظام اداری در کشور است که مانع از حرکت سریع، چابک و موثر دستگاه‌ها می‌شود و دولت به دنبال آن است که با چابک کردن سیستم سازمانی، نظام‌مند کردن درآمدها و هدایت و مدریت درست منابع بتواند حوزه‌های تولید و اشتغال‌زایی را فعال و رونق ببخشد.
وی افزود: داشتن ارتباط نزدیک و چهره به چهره با مردم و رسیدگی به مشکلات و مسائل مردم در مناطق به شیوه میدانی و عملی از توصیه‌ها و تأکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور است و از زیبایی‌های خدمت در نظام جمهوری اسلامی این است که برای ارتباط و رسیدگی به مسائل بین مدیران و مردم احساس نشود.
انتهای پیام/

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi