سوسیس و کالباس ماهی


کاوه رحمانی فرح، تولید کننده سوسیس و کالباس ماهی اذعان داشت: محصولات ماهیسا بدون بو، با کمترین مواد نگهدارنده و بدون بار میکروبی است.


به گزارش میدون، کاوه رحمانی، 34 ساله متولد کرمانشاه دکتری فرآوری محصولات شیلات و هیئت علمی دانشگاه ارومیه، گفت: در کارخانه های ماهیسا، ماهی و میگو را بدون بو، با کمترین مواد نگهدانده و بدون بار میکروبی به شکل سوسیس و کالباس تولید می کنیم.

او بیان کرد: اولین عامل مرگ و میر در ایران، گرفتگی عروق است و اگر امگاسه که بهترین منبعش ماهی می باشد را مصرف کنیم، دچار گرفتگی رگ ها نمی شویم.

رحمانی که بزرگ ترین دارایی اش را دانش تخصصی و بومی می داند، تاکید کرد: تمامی ضایعات و مواد عامل بوی ناخوشایند ماهی با به روزترین تکنولوژی ها به سرعت جدا شده و فیله چرخ شده ماهی با موادی همچون شیرخشک، نشاسته، گلوتن گندم، ادویه های طبیعی، نمک، روغن آفتابگران یا زیتون (بدون تراریخته) و سیر مخلوط می شوند.

او افزود: خمیر شکل گرفته داخل روکش های طبیعی و یا پلی آمیدی شده و فرایند پخت روی تمامی سوسیس ها و کالباس ها صورت می پذیرد. پس از حرارت دهی سوسیس ها ۴۸ ساعت در سردخانه کارخانه می مانند تا واحد کنترل کیفی آزمایش های مربوطه را انجام دهند. در صورت تایید بخش کنترل کیفی محصولات بسته بندی شده و با ماشین های یخچال دار به مناطق مختلف داخل و خارج کشور توزیع می شوند.

کاوه رحمانی که بزرگ ترین هدف کسب و کارش را افزایش سرانه مصرف ماهی در ایران عنوان کرد، تصریح کرد:« محصولات ماهیسا نیاز به سرخ کردن و پختن نداره و اماده مصرفه وتا دو ماه ماندگاری داره.»

به منظور بهبود و ارتقای سطح سلامتی مصرف کنندگان، شرکت دانش سلامت خوراک یاران پس از ۱۳ سال تلاش موفق به تجاری سازی اختراعات مرتبط با تولید سوسیس و کالباس فراسودمند از انواع ماهی شد. برای این منظور اساتید دانشگاه، پژوهشگران و مخترعان کشور پس از طی مراحل مختلف تحقیق آزمایشگاهی و نیمه صنعتی، برای رسیدن به تولید صنعتی سوسیس و کالباس فراسودمند از ماهی مشارکت نمودند. جهت تولید سوسیس و کالباس های فراسودمند ماهیسا، بهترین و تازه ترین ماهی ها بر اساس روش ابداعی سنجش و کیت فیزیکوشیمیایی مربوط، خریداری می شود و با ماشین های سردخانه دار یا بعضا به طور زنده تا کارخانه حمل می گردند.

 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi