مشاغل خانگی و کسب درآمد در منزل


وجود مشکلات اجتماعی و فرهنگی و جذب سرمایه در راه اندازی کسب و کار برای زنان ،در این گزارش، مشاغل خانگی و کار در منزل برای زنان و مادران با درآمد مناسب ارائه شده است.


به گزارش «میدون»؛ تشکیل مشاغل خانگی به دلیل استقبال چشم گیر زنان در حال توسعه هستند. این مشاغل ریسک های پایینی ، سرمایه اولیه و نیروی انسانی کمی نیاز دارند. مشاغل خانگی  به دلیل اینکه زیر مجموعه صنعتی،دامداری و کشاورزی  به حساب نمی آیند، به مجوز های خاصی احتیاج ندارند و راه اندازی آنان فقط به همت زنان مربوط می شود .
نمونه هایی از مشاغل خانگی راحت با درآمد مناسب
مسیری روشن با کسب وکار شمع سازی
در ایران روزانه حدود 5 میلیارد تومان شمع مصرف می شود که  از این میزان 5 تا 6 میلیون آن از طریق تولیدات داخلی تامین می شود ولی عمده نیاز ایران را از کشور چین تامین می شود .  این موضوع و اشباع نشدن کسب و کار شمع سازی مهم ترین دلیل امید داشتن کارآفرینان به این کسب وکار است. مهم تریم مزیت کسب و کار شمع سازی سهولت در انجام آن  است. سهولت این کار باعث آن شد که زنان حضور چشمگیری در این کسب و کار داشته باشند. این کسب وکار با 1 تا 3 نفر هم به راحتی قابل انجام است. دستگاه ،مواد اولیه وملزومات خاصی نیاز  ندارد که باعث افزایش محبوبیت آن می شود. این کسب وکار حتی با ظروف ساده خانگی هم قابل انجام بوده و سرمایه اولیه برای شروع حدود 2 میلیون تومان است که صرف خرید مواد اولیه مثل پارافین و نخ فیتیله می شود. از طریق بخش نیازمندی ها سامانه «میدون»؛ می توانید نیاز و ملزومات خود را ثبت و تهیه  کنید.
سود‌‌‌ در دنیای کودکان با کسب و کار طراحی و ساخت اسباب بازی چوبی
کسب وکار ساخت اسباب بازی جز‌‌‌‌ کسب و کارهایی است که تماما هنر و خلاقیت کارآفرین را درگیر خود میکند. سالانه 70 میلیون دلار برای واردات اسباب بازی از چین هزینه می شود که کارآفرینان این حوزه می توانند 20 درصد نیاز داخل را تامین کنند. این کار  اشباع نشده است و تولید کنندگان اسباب بازی در ایران انگشت شمار هستند. همین  موضوع راه را برای کارآفرینان این حوزه هموار می کند. شما می تواند با 20 میلیون تومان سرمایه اولیه و چند دستگاه ، لوازم ساده و ملزومات دیگر،این کسب وکار را شروع کنید.
سود شرین با کسب وکار بسته بندی عسل
ایران درحال حاضر در جایگاه سوم تولید عسل  قرار گرفته است  که این را مدیون 7 میلیون کلونی است که در ایران وجود دارد. مزارع تولید عسل، عسل هارا بدون بسته بندی به بازار های داخلی و صادرات عرضه می کنند. شما میتوانید با خرید این محصولات ، بسته بندی و برند سازی سود چند برابری در مقیاس 150 کیلو در ماه کسب و کنید. برای این کار شما به 150 میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز دارید که 30 میلیون تومان آن سرمایه ثابت و 120 میلیون آن سرمایه درگردش است. این کار  به جز بازار داخلی پرتقاضا بازار خارجی مناسبی هم دارد که بزرگترین کشور وارد کننده عسل های ایرانی عراق است.
کسب وکاری مناسب برای زنان به نام خیاطی 
از قدیم خیاطی یکی از هنر های زنان ایرانی بوده که در حال حاضر به یکی از مشاغل سودده تبدیل شده است.چادر جز مهم ترین لباس هایی است زنان برای خرید آن وقت صرف می کنند. خیاطی  با 8 میلیون تومان سرمایه اولیه و 2 نفر نیروی کاری در مقیاس 150 چادر در ماه قابل انجام است. صادرات به عراق و دیگرکشورهای عربی را فراموش نکنید ،خریدار چادر های ایرانی دوز با کیفیت هستند که  سود شما را چند  برابر خواهند کرد.
کسب و کار آپارتمانی با پرورش گل های آپارتمانی
همه ی افراد به دنبال هوای تازه در منزل خود هستند و این موضوع با گیاهان آپارتمانی قابل انجام است. گیاه های آپارتمانی به نور و آب کم تری نسبت به دیگر گیاهان نیاز دارد که آن ها را برای رشد در آپارتمان سازگار میکند . این علاقه به یک نیاز تبدیل شده است زیرا هر فردی به دنبال هوای پاک در منزل خود است. این نیاز باعث شده است که راه برای زنان کارآفرین این حوزه آماده و باز شده است. برای این کار حدود 1 میلیون تومان سرمایه اولیه،1  نفر نیروی کاری در مقیاس 150 عدد نیاز دارید. بازار اصلی این محصولات بازار های گل هستند ولی فروش مجازی را فراموش نکنید.

مشاغل خانگی
تولید فرش ،تهیه ترشیجات خانگی ،تهیه رب انار،قلاب بافی و دوخت عروسک نمدی ... از دیگر مشاغل خانگی پرسود برای زنان و مادران می باشد.

برای شروع شغل خانگی خود نیازمند دانش و اطلاعات هستید ،دوره های آموزشی از مشاغل خانگی متفاوت در سامانه «میدون» بارگذاری شده است.همچنین تعدادی از مشاوران و کارآفرینان موفق در حوزه مشاغل خانگی در کلینیک مشاوره آماده کمک و راهنمایی در شروع کسب و کارشما می باشد.
 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi