ظرفیت عظیم اشتغالزایی در چابهار


منطقه دشتیاری(بخش های دشتیاری و پلان) از توابع شهرستان چابهار ظرفیت های فراوانی در پرورش دام و طیور دارد که سه نژاد اصیل گاو، گوسفند و مرغ دشتیاری در صورت سرمایه گذاری و توجه ویژه از سوی دولت و بخش خصوصی سبب ایجاد هزاران شغل و افزایش تولید گوشت سفید وقرمز می شود.


دشتیاری در طول 20 سال گذشته با خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و در 6 سال اخیر با وعده رهاسازی آب سد زیردان محیط زیست، ساکنان روستایی و حیوانات وحشی و اهلی با تهدید جدی مرگ و میر رو به رو هستند با این وجود به رغم قهر طبیعت و بی توجهی برخی مسئولان ظرفیت های فراوانی در حوزه دام و طیور دارد.
نژاد گاو دشتیاری، مرغ دشتیاری و گوسفند بلوچی در منطقه دشتیاری چابهار از فرصت های مهم اشتغالزایی هستند که در صورت توجه ویژه و سرمایه گذاری می توانند هزاران شغل ایجاد کنند و موجب توسعه و رونق اشتغال خانگی شوند.
چابهار با توجه به آب وهوای مساعد ظرفیت های زیادی در زمینه آبزی پروری(ماهی ومیگو) و انواع دام سبک وسنگین دارد و این ظرفیت ها با همت و تلاش بخش خصوصی و حمایت دولت می تواند به فرصت گرانبهایی برای توسعه این منطقه تبدیل شود.
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان چابهار اظهار داشت: این شهرستان و منطقه دشتیاری از نظر قابلیت های دامی سه نژاد دامی شاخص کشور را دارد که می توان به گاو بومی دشتیاری، مرغ و خروس دشتیاری و گوسفند بلوچی اشاره کرد.
غلامحسین بامبری افزود: باتوجه به شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب و ناسازگاری نژادهای غیربومی اهمیت گاو دشتیاری به عنوان یک منبع مهم و مستعد و قابل توسعه و سرمایه گذاری در تأمین فرآورده های مورد نیاز دامی از جایگاه ویژه ای در شهرستان چابهار برخوردار است.
وی بیان کرد: هم اینک 12 هزار و 310 راس از نژاد گاو دشتیاری در حوزه شهرستان چابهار وجود دارد.
وی ادامه داد: گوسفند نژاد بلوچی در برابر گرما و راهپیمایی های طولانی مقاوم و از استعداد زیادی درظرفیت تولید شیر و پشم و تأمین گوشت نیز برخوردار است.
وی گفت: طیور (مرغ وخروس)بومی دشتیاری که مهمترین خصوصیت بارز آن سریع کرچ شدن بوده و برای جوجه کشی و تولید گوشت سفید بسیار مستعد و مناسب است.
بامبری خاطر نشان کرد: بطور متوسط بالغ بر سه هزار و 539 تن شیر و هزار و 240 تن گوشت قرمز در این شهرستان تولید می شود.
 

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi