میدون - 230 هکتار از اراضی کرمانشاه زیر کشت گل محمدی

230 هکتار از اراضی کرمانشاه زیر کشت گل محمدی


معاون سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از تولید بیش از 550 تن گل محمدی در این استان خبر داد و گفت: برداشت گل محمدی از سطح 230 هکتار از گلستان‌های کرمانشاه آغاز شده است.


به گزارش «میدون»، افشین صفوی اظهار داشت: برداشت گل محمدی با توجه به شرایط آب و هوایی استان، از اواخر اردیبهشت‌ماه به منظور فرآوری محصولات تولیدی کشاورزی و تهیه اسانس‌های مورد نیاز آغاز و تا اواسط خردادماه ادامه دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سطح زیرکشت گل محمدی در این استان را 230 هکتار اعلام کرد و افزود: امسال 203 هکتار از این میزان به بارنشسته که پیش‌بینی می‌شود بیش از 550 تن گل محمدی از باغات استان برداشت شود.

وی با اشاره به فعالیت 2 واحد فرآوری تولید و بسته‌بندی عرقیات گیاهی و گلاب‌گیری در استان، گفت: اغلب گل محمدی برداشت شده به واحدهای گلاب‌گیری استان فرستاده می‌شود.

وی ارائه تسهیلات و آماده‌سازی زمین و کشت گل محمدی را از جمله کمک‌های دولتی در این زمینه دانست و گفت: گل محمدی در اراضی شهرستان‌های کرمانشاه، کنگاور و هرسین کشت می‌شود که اعطای تسهیلات در این زمینه گام موثری در توسعه و کشت این محصول است.

انتهای پیام/

نظرات (0)

ثبت نظر جدید